09 Temmuz 2020 Perşembe

Burdur Devlet Hastanesi Farkı

Burdur Devlet Hastanesi Farkı

Hasan Güraksu Yazdı...

03 Ağustos 2019 Cumartesi 20:36 GÜNDEM

Teşekkür...

Sevgili okuyucularım yaşadıklarımı bir tespit olarak yazıyorum. Hikayemiz şu; Kayınbiraderim Mehmet Ekici İstanbulda yaşıyor. Hava Kuvvetlerinden emekli sözüm ona GATA da tedavi şansı olan bir hasta. Beyne pıhtı atması sonucu yutkunma bölgesi zarar gördüğü için önce burnumdan sonra da karnından beslenmesine karar veriliyor. Taburcu olan hasta şiddetli karın ağrısı ile tam 3 ayrı acil servise başvuruyor. Hepsinde de sıkıntı yok denilip evine gönderiliyor. Bize gelen bir telefonla Istanbul'a hareket ediyoruz. Son acil bölümüne sevgili Dr Ulaş Sağlam'ın telefonu üzerine hastaya yeniden tahlil istenmesine rağmen taburcu ediliyor.

TERCİH BURDUR DEVLET HASTANESİ

Bu arada hekim dostlarımızla görüşüyor ve hastayı Burdur Devlet Hastanesine getiriyoruz.  

TEŞEKKÜRLER SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

Kayınbiraderim Mehmet Ekici nın tedavisi Burdur Devlet Hastanesinde devam ediyor. Başından sonuna kadar yardımlarını esirgemeyen Dr. Engin Düz Dr Özlem Düz Dr Ulaş Saglam Dr Yunus Acar Enfeksiyon uzmanlarımız isimsiz kahramanlarımız hemşire ve kat personellerine teşekkür ediyorum. Bir kez daha anladık ki uzman hekimlerin döner sermaye istekleri son derece haklı. Hemşirelerin ve sağlık personelinin 3 yıldır döner sermaye almaması ayrı bir sorun.
Teşekkürler tüm sağlık personeline. 

Halen tedavisi süren hastanın karnında yoğun bir apse nedeniyle Dr Yunus Acar ameliyata alıyor ve hala ciddiyetini koruyan hastanın uzun süre hastanede kalacağını öğreniyoruz.

Bunları neden yazdım sevgili okuyucular biliyormusunuz? Yukarıda belirtmiştim. Bir tespit yapıp İstanbul GATA dahil Araştırma Hastanelerinde hastaların aldığı tedavi ile Burdur Devlet Hastanesi nde alınan tedavi farkını görün diye.

Bir çok kez gündeme gelen Burdur Devlet Hastanesi uzman hekimlerinin döner sermaye dağıtımında adaletsizlik gerekçesi ve hastalara cerrahi malzeme alımında geç kalınması üzerine yazdık çizdik. Hekimlerin ne kadar haklı olduklarını bir hasta yakını olarak tespit ettim. Lütfen sizde empati yapın ve hekimler başta olmak üzere 3 yıldır döner sermaye alamayan diğer sağlık çalışanlarının ne kadar haklı olduklarını değerlendirin istedim.

Hasan Güraksu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İbn-i Sina

04 Ağustos 2019 Pazar 08:34

Başarılar kesinlikle tebrik edilmeli haber çok güzel işini layıkıyla yapan herkese çok teşekkür ederiz ama olayın sonu neden döner sermayeye vardı anlamadım, bu kadar mı yoklukta doktorlar :)

Mağdur edildik

04 Ağustos 2019 Pazar 07:13

Sizle öyle ilgilenmişler bizim beyin kanaması geçiren hastaya bulantı kesici ve ağrı kesici iğne yapıp geri gönderdiler Lütuf edip bir MR yada tahlil dahi yapmadılar. Ertesi günü müracaat ettiğimizde tansiyon ilacı yazıp geri gönderdiler nihayetinde hasta bilinci kapalı entüpe vaziyette Antalya Medikal parka gönderildi ha buda duyarlı bir hekim sayesinde oldu.Burdur ve çevre devlet hastaneleri ile ünv. hast. hiçbiri korkudan hastayı kabul etmediler. Bana kimse Burdur Devlet hastanesini övmesin.

Seval ozarslan

04 Ağustos 2019 Pazar 03:34

Benim dedem 6 yil once o doneminsaglik personelinin az tetkiki yuzunden ispartada 2 ay yogun bakimda yatti cunku apandisti patlamis ve bunuiyice kotulesince sekv ettikleri isparta tipta bildiler 3 gun olmus ve zaten zehirlemis butun organlari bu ihmal degilde sizce nedir???

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

1'i BEBEK 2 YARALI

1'i BEBEK 2 YARALI