20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Burdur CHP Yine Karıştı

Burdur CHP Yine Karıştı

Hasan Güraksu yazdı!..

07 Eylül 2017 Perşembe 17:48 GÜNDEM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile parti içi muhalif 5 CHP’li Belediye meclis üyesinin gerginliği gündeme bomba gibi düştü.

Önceki gün Belediye meclis grup toplantısına CHP’li 5 muhalif meclis üyesi grup toplantısına katılmadı. İlk kez grup toplantısına katılmayan meclis üyeleri Burdur CHP İl Başkanı Barış Ayten başkanlığında belediye dışında yanlarında bir STK başkanı ile alternatif grup toplantısı yaptıkları iddia edildi. Aylardır devam eden Ali Orkun Ercengiz, Barış Ayten destekli 5 muhalif meclis üyesinin krizi bu kez daha da derinleşiyor.

AYTEN NEREYE KOŞUYOR?

Chp İl Başkanı Barış Ayten’in başkanlığı ve koordinesinde olduğu öne sürülen alternatif grup toplantısı geleneksel işleyişi bir kenara bırakıp ayrışmayı körükleyen tavır olarak algılanır. Nitekim CHP kulislerin de de böyle algılandı. Başkan Ayten’in bu tavrı yine mi Ayten sorusunu gündeme taşıyor.

NELER OLMUŞTU?

İl Başkanı Ayten’in bu tavrı, yine mi Ayten? sorusunu gündeme getiriyor. Hatırlayalım Ayten aylar önce içkili faturalar krızi ile gündeme gelmiş parti içi tabanın tepkisini çekmişti. Ayten’in sadece içkili fatura krızi değil, CHP Merkez İlçe Başkanlığı ile olan mahkemelik durumu ve kapı kırma olayı da CHP kulislerini hareketlendirmişti.

NE OLMALI?

CHP kulisleri ne diyor? Parti içi muhalif olmak kadar normal olan bir şey yok. Gündeme alınan konularda farklı görüş ve önerileri savunmak da hayatın içinde var. Grup toplantılarını Belediye dışına taşımak yerine düşünce ve önerileri irdelemek mümkündür. Öte yandan bu gerginlik önümüzdeki yerel seçimlerin kaderi olmamalı. Biz size seçimlerde kavga edin diye oy vermedik. Herkes eteğindeki taşları döküp normale dönmeli, aksi halde birçok ismi yapılacak herhangi bir seçimde sandığa gömeriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burası Tarihi Anıt Mezarı!..

Burası Tarihi Anıt Mezarı!..