16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Burdur Belediyesinden Gazimiz Bulut İçin Mevlid ve Yemek

Burdur Belediyesinden Gazimiz Bulut İçin Mevlid ve Yemek

Burdur Belediyesinden Gazimiz Bulut İçin Mevlid ve Yemek

09 Şubat 2018 Cuma 16:52 GÜNDEM

Burdur Belediyesi tarafından Afrin Gazi’si Emrah Bulut ve Zeytindalı Operasyonunda şehit düşen askerler için mevlit ve yemek düzenlendi.

                                                      

Burdur Yenice Mahallede düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP İl Başkanı Osman Gök, Belediye Meclis üyeleri, Burdur Belediyesi 2. Uluslararası Göller arası tanıtım toplantısı için Burdur’a gelen Galatasaray Eski yöneticisi Murat Özyer, Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı, Habertürk Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan Türe, Fanatik Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan Germen, Eski Milli Basketbolcu Ermal Kurtoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

Başkan Ercengiz, “Emrah Bulut, yaklaşık 20 gün önce Afrin’de başlayan operasyonda ilk çatışmalarda yaralanan GATA’da tedavisi olduktan sonra şehrimize gelen bir kardeşimiz. Bizim geleneklerimiz göreneklerimiz başımızdan bir kötülük geçtiği zaman bir sıkıntıyı atlattıktan sonra birlikte oturup yemek yemek, beraber olmak ve acıyı sevince dönüştüren bu birlikteliği yaşamak. Bugün bunun için toplandık. Emrah’la birlikte benim eski mahallem kendi mahallem olan Yenice Mahallede Cuma öncesi birlikte yemek yiyelim dedik. Bir araya geldik sağ olsun mahallelimiz, hemşerilerimiz Emrah’ı ve bizi yalnız bırakmadılar. İnşallah en kısa sürede Mehmetçiğimiz başarıyla zaferle vatan topraklarına geri döner ve daha fazla canımız yanmadan analarımız ağlamadan üzülmeden de Mehmetçiklerimiz kışlalarına geri dönmüş olur. Bizim bugün bir araya gelmemizin nedeni sevgili Emrah’ımızın sağ salim yanımızda olması başkada bir düşüncemiz yok, inşallah bütün analarında evlatları sağ salim yanlarına gelsin” dedi.

 

Yemek sonrasında Afrin’deki şehitlerimiz ve operasyondaki askerlerimiz için dualar okundu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Petek Burdur Cumhuriyet Başsavcılığını Göreve Çağırdı

Petek Burdur Cumhuriyet Başsavcılığını Göreve Çağırdı