25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Burdur Belediyesi Kalite Sertifikası Alıyor

Burdur Belediyesi Kalite Sertifikası Alıyor

Burdur Belediyesi Avrupa Gençlik Portalında

15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:04 GÜNDEM

Burdur Belediyesi 2018 yılından itibaren Türkiye Ulusal Ajansı ile çalışmalarını sürdürdüğü Avrupa Birliği Projemiz sonuçlanmış olup, Burdur Belediyesi Avrupa Birliği Başkanlığı Gençlik Portalına dâhil oldu.

Burdur Belediyesi 2018 yılından itibaren Türkiye Ulusal Ajansı ile çalışmalarını sürdürdüğü Avrupa Birliği Projesi kapsamda, Burdur Belediyesi akredite olup ve kalite sertifikası almaya hak kazandı. Avrupa Birliği gençlik portalına dâhil olan tüm ülkeler, şu an itibariyle Burdur Belediyesi ortağı olup, Burdur Belediyesi ise destekleyen, koordinatör ve ev sahibi olarak akredite edildi.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, % 5 temel düzey dil eğitimi içeren  ve 15-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu proje  kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde, kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alacak, Burdur Belediyesi ile birlikte, projeler içinde çalışabileceklerdir. Avrupa Gönüllü Hizmeti 15-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize sunulan, tamamen ücretsiz bir hizmettir. Projeler 2-8 haftalık kısa dönem projeleri ve 2-12 aylık uzun dönem projeleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Gönüllü çalışmanın yanında, kişisel gelişimin arttığı, farklı dil ve farklı kültürlerin öğrenildiği bir süreçtir.

Burdur Belediyesi, Türkiye Ulusal Ajansı ile çalışmalarını sürdürdüğü Avrupa Birliği Projesi kapsamında, gençlerimizin Avrupa Ülkelerine gitmelerine vesile olmak dışında, Avrupa Ülkelerinden gelecek olan gençlerin ilimizde yapacağı çalışmalar için de Burdur Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur'dan Çok Sayıda Zehirlenme Vakası Başvurusu

Burdur'dan Çok Sayıda Zehirlenme Vakası Başvurusu