03 Aralık 2020 Perşembe

BURDUR AKAL YÖNETİM, BURDUR SİTE VE APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ

BURDUR AKAL YÖNETİM, BURDUR SİTE VE APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ

BURDUR AKAL YÖNETİM, BURDUR SİTE VE APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ

19 Kasım 2020 Perşembe 15:13 GÜNDEM

 

Apartman, site ve iş merkezi yönetimi artık sizler için sorun olmayacak. Komşularınızla karşı karşıya gelmeyecek, aidatlar sorun olmaktan çıkacak, daha profesyonel şartlarda rahatlığın huzuruna vararak, yönetim oluşturma derdi ile uğraşmayacaksınız.

 

Burdur’da 2018 yılında Hakan Aksoy tarafından kurulan Akal Yönetim profesyonel apartman yönetimi konusunda destek veriyor. Yüksek lisansını da Profesyonel Apartman ve Site Yönetimi konusunda yapan Hakan Aksoy, bu konuda uzman isimlerden biri.

 

Akal Yönetim aynı zamanda, Genel ve hukuki yönetim, Temizlik ve Havuz Bakım yönetimi, Teknik ve bahçe bakım yönetimi noktasında da destek veriyor.

 

Son dönemlerde bir ihtiyaç olarak Profesyonel Apartman ve site yönetimi noktasında konusunda uzman firmalara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Akal Yönetim kurucusu Hakan Aksoy çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi;

 

 

KOMŞULUK İLİŞKİLERİ ZARAR GÖRMEYECEK

 

Kat malikleri arasından seçilen yöneticiler, kendi asıl işinden arta kalan zamanda “CİDDİ YASAL SORUMLULUKLARI ve CEZAİ YAPTIRIMLARI” olan bu görevi yapmak zorunda kalmaktadır. Bir çok binada en başta “AİDAT TOPLAYAMAMA” sorunu olmak üzere yönetim esasında ortaya çıkan sorun ve düzensizlik, zor oluşturulan ve kırılgan olan komşuluk ilişkilerine ciddi zararlar vermektedir.

 

BİNA YÖNETİMLERİNDE PROFESYONEL DESTEK BİR İHTİYAÇ OLDU

 

Günümüzde “BİNA YÖNETİMİ” olarak genişletilmiş bu kavram, apartman, site, iş merkezi yönetimini de kapsamaktadır. Bina yönetimi, yeterli bilgi, tahsil ve deneyim gerektiren bir olduğu için son yıllarda kişilerin yönetiminden  “ PROFESYONEL ŞİRKETLERİN” yönetimine doğru değişim göstermeye başlamıştır.

 

YASAL TÜM YÜKÜMLÜLÜKLERİ FİRMAMIZ TAKİP EDİYOR

 

Mevcut düzende çoğunlukla kendisi de kat maliki olan ve binada ikamet eden yönetici; aidat ve avans ödemeleri, binada uyulması gereken kurallar gibi konularda meydana gelen sorunlar karşısında bir takım zorluklar yaşamaktadır. “YÜZ YÜZE BAKTIĞI” komşusuna örneğin “AİDAT BORCUNDAN” dolayı hukuki işlem başlatamamaktadır. Bunu yanında kanunlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için yükümlülükler konusunda bir takım eksik ve yanlış uygulamalar yapabilmekte, bunun sonucu olarak da site sakinlerini ilgilendiren “CEZAİ YAPTIRIMLAR” veya “TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN DURUMLAR” meydana gelebilmektedir.

 

MALİ KONULARDA ŞEFFAFLIK VE GÜVEN ORTAMI

 

 

Profesyonel yaklaşım ise; faydalananlara ( tüm kat malikleri ve kiracılar v.b.) karşı eşit , “TARAFSIZ YÖNETİM” sergileyerek sonun çözümünde “KAT MÜLKİYETİ KANUNU” nu esas alarak hizmet sağlamaktadır. Profesyonel yönetici söz konusu binada ikamet etmediği için “KOMŞULUK İLİŞKİSİ” nin zarar görmesi konusu da ortadan kalkmaktadır. Ayrıca mali konuların muhasebeleştirilmesi de uzmanlık gerektirmektedir.

 

BİLGİ İÇİN

 

TEL: 0.248 212 40 00

 

GSM: 0.533 077 40 00

 

ADRES:Yeni mahalle Kırlı Sokak No:21/5 - BURDUR

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

8 YAŞINDAKİ BİLGEKAĞAN KURTARILMA ANINI HEYECANLA TAKİP ETTİ

8 YAŞINDAKİ BİLGEKAĞAN KURTARILMA ANINI HEYECANLA TAKİP ETTİ