26 Mayıs 2020 Salı

BUCAK'TA MEZARLIKLAR BAYRAM ÖNCESİ GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞTURULDU

BUCAK'TA MEZARLIKLAR BAYRAM ÖNCESİ GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞTURULDU

BUCAK'TA MEZARLIKLAR BAYRAM ÖNCESİ GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞTURULDU

22 Mayıs 2020 Cuma 17:36 GÜNDEM

Bucak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından bayram öncesi mezarlıklarda genel temizlik ve bakım çalışması yapıldı. Vatandaşların bayramda sokağa çıkma yasağının da olması ile bayram öncesi yoğun olarak ziyaret ettiği mekânlar arasında yer alan mezarlıklar, Bucak Belediyesine bağlı ekipler tarafından temizlenerek bayrama hazır hale getirildi. Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler, mezarlıklarda kuruyan otları, dikenleri, atılan çöp ve katı atık temizliğini geçekleştirdi. Mezarlıkların dezenfektasyonunu yaptı. Mezarlıklar yapılan bakım ve onarım çalışmalarından sonra vatandaşların ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapabilmeleri için güzel bir görünüme kavuşturuldu.

Bucak’taki tüm mezarlıklarda genel çapta temizlik ve bakım çalışmasının yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bugün ve Arife Günü vatandaşların vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını söyledi. Yıl içinde düzenli olarak mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ünal, “Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile halkımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mübarek Cuma günü ve Arife günü süresince vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık” diye konuştu.
Bucak Belediye Başkanı, mezarlıklarda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, mezarlıklarda şehitlerimizi, vefat eden önceki dönem belediye başkanlarımızı ve vefat eden tüm  vatandaşlarımız için de dua etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BİMTAŞ'TAN 18 MİLYON CEVABI GELDİ; ZARAR ETMESİ GAYET DOĞALDIR...

BİMTAŞ'TAN 18 MİLYON CEVABI GELDİ; ZARAR ETMESİ GAYET DOĞALDIR...