14 Aralık 2019 Cumartesi

Bu Dram Burdur'da Yaşandı

Bu Dram Burdur'da Yaşandı

Herkesten Yardım İstedi Ama...

26 Ağustos 2019 Pazartesi 14:15 GÜNDEM

Burdur'un merkeze bağlı Aziziye Köyü'nde yaşayan hayvansever Havvanur Çelik, boğazına ip geçirilmiş vaziyette ve yaralı halde bulduğu sokak köpeği için Burdur Belediyesi ve hayvan koruma derneklerinde yardım istedi. Yardımına kimse koşmayınca, köylülerden para toplayarak köpeği tedavi ettirmek için özel bir veteriner kliniğine götürdü.  

Aziziye Köyü'nde boğazına ip geçirilmiş ve yaralı halde bulduğu köpeği kurtarmak için harekete geçen Havvanur Çelik, başta belediye olmak üzere kurumlardan yardım istedi. Köpekte derin kesikler ve yaralar oluştuğunu gören Çelik'in yardım talebine olumlu cevap gelmeyince kendisi harekete geçti. 

Kurumlardan destek bulamayan Havvanur Çelik, köylülerden para topladı. Köye veteriner çağırarak tedavisine başlattı. Daha sonra MAKÜ Hayvan Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Öte yandan Havvanur Çelik ise yaptığı açıklamada; "Köpek boğazındaki yaradan dolayı bitkin düşmüşken, 6 yavrusu da açlıktan ölmek üzereydi. Burdur halkının hayvanlara bu denli duyarsız kalmasının çok acı" dedi.

Bomba15

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hayvansever

27 Ağustos 2019 Salı 22:59

sokak hayvanlarını veterinerler ücretsiz tedavi ediyor diye biliyorum bizde kör bi kediyi ****ürmüştük tedavisini yaptılar

Smn

27 Ağustos 2019 Salı 13:52

Sdu nün bahçesi köpek dolmuş. Orda üremişler. Öğrenciler için sıkıntı. Herkes bulduğu köpeği okulun bahçesine salmış. Bu çare değil başka bi çıkar yol bulunmalı

AA

27 Ağustos 2019 Salı 00:34

Burdur’da böyle duyarlı vatandaşlar olmasına rağmen genel anlamda hayvanlara yapılan yardımları engelleme çabasında olan büyük bir güruh var. Yardımcı olmasalar bile en azından bu duyarlı insanlara engel olmaktan vazgeçerlerse iyi olacak.

Mustafa Şenkal

26 Ağustos 2019 Pazartesi 19:35

Helal olsun ne denilebilir ki Eyy Burdurlular ve Bucaklılar hayvanlarda sizin gibi birer canlı onlarında bu dünyada güzelce yaşama hakkı var.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eren Ardıç Dinlenme Tesisleri Kampçılar ve Piknikçiler İçin Kapılarını Açtı

Eren Ardıç Dinlenme Tesisleri Kampçılar ve Piknikçiler İçin Kapılarını Açtı