22 Ocak 2019 Salı

  • 5,320 TL
  • 6,052 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Bisiklet yolu çalışmaları başladı

Bisiklet yolu çalışmaları başladı

Isparta hala tartışırken Burdur'da da başlıyor!

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:20 GÜNDEM

Burdur Belediyesi vatandaşları spora teşvik etmek ve bisiklet sürme alışkanlığı kazandırmak amacıyla bisiklet yolu çalışmalarına başladı.

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Armağan İlci Bulvarında bisiklet yolu çalışmaları başlatıldı. Toplamda 7 kilometreden oluşacak olan bisiklet yolu etap etap yapılacak. Projeyle vatandaşları spora teşvik etmek ve bisiklet sürme alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bisiklet yolu çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağını aktardı. Toplamda 7 kilometrelik bir çalışma yapılacağını belirten Başkan Ercengiz, “Hemşehrilerimizin sağlıklı yaşamalarını amaçlayarak bisiklet yolu çalışmalarımıza başladık. 7 kilometrelik bir parkur oluşturacağız. Bisiklet kullanıcıları araç yoluyla arasına bant koyarak daha güvenli ve huzurlu bir ulaşım sağlayacaklar. Vatandaşlarımızı bisiklet kullanmaya davet ediyorum.” dedi.

Isparta'nın hareketli caddelerinde uygulanan bisiklet yolu uygulaması halen daha tartışma konusu. Özellikle sessiz hareket eden elektrikli bisikletlerin karıştığı kazalar gündemden hiç düşmezken Burdur da başlayan bu projenin halk tarafından nasıl karşılanacağını zaman gösterecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

onder

18 Mayıs 2018 Cuma 03:46

Bisiklet yolu güzel bir uygulama ancak belediye bir de itfaiye çıkışını düzenlese on numara olacak. Her yerden araç çıkıyor. Çarpılmamak için 4 tarafa birden bakmaya çalışıyoruz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İşte İyi Parti Burdur Anket Sonucumuz!..

İşte İyi Parti Burdur Anket Sonucumuz!..