13 Kasım 2019 Çarşamba

BENZİN PARASI İSTEYİNCE GÖZALTINA ALINIYORDU

BENZİN PARASI İSTEYİNCE GÖZALTINA ALINIYORDU

BENZİN PARASI İSTEYİNCE GÖZALTINA ALINIYORDU

01 Temmuz 2019 Pazartesi 12:50 GÜNDEM

Karayolunda çeşitli bahaneler sunarak araç sürücülerinden benzin parası isteyen yeni nesil dolandırıcıları yakalamak için Jandarma ekipleri harekete geçti.

Dolandırıcıların yeni taktiği geçtiğimiz günlerde Burdur - Antalya Karayolu'nda kendini gösterdi. Aracını sağ çeken şüpheli, karayolunda seyahat eden araç sürücülerini durdurarak benzin parası istedi. Şüphelinin sürücülere çeşitli bahaneler ile ''benzinim bitti, yolda kaldım'' diyerek para istemesi üzerine durumu fark eden araç sürücüleri Jandarma ekiplerine haber verdi.

Dolandırıcıların sürekli karayolunda aynı şekilde para istediğini belirten vatandaş,''İnsanların iyi niyeti böyle dolandırıcılar tarafından suistimal ediliyor. Bu nedenle gerçekten mağdur olan insanlara da şüpheyle bakıyoruz.” dedi.

Bir vatandaşın cep telefonu ile kamerası ile tespit ettiği görüntülerin ardından olay yerine gelen jandarma ekipleri,insanların duygularını suistimal eden “benzinim bitti” diyen dolandırıcı ile görüşürken, daha sonra dolandırıcıyı olay yerinden uzaklaştırdı.

Görüntü: Hüseyin Çubuk 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

HÜKÜMLÜLER BURDUR'A NAKLEDİLDİ

HÜKÜMLÜLER BURDUR'A NAKLEDİLDİ