25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,620 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

''BASKILARA RAĞMEN 3 KEZ O GÖREVE SEÇİLDİM''

''BASKILARA RAĞMEN 3 KEZ O GÖREVE SEÇİLDİM''

.

11 Ocak 2019 Cuma 17:58 GÜNDEM

Chp Burdur İl Genel Meclisi Üyesi Ecevit Alan bir kez daha bu göreve talip oldu. Pazar günü yapılacak ön seçimler öncesi açıklama yapan Alan görev yaptığı 5 yılı özetledi.

Alan şunları söyledi:

Yıllardır alnımın akı ile yürütmeye çalıştığım,siyasi hayatımda hiçbir kişinin ya da  grubun adamı olmayı tercih etmedim.Önce Allah’a sonra aileme ve Cumhuriyet Halk partisi üyelerine  güvenerek çıkmış olduğum bu yolda ilk günkü heyecanım ile mücadele etmekteyim.

    Bundan 5 yıl önce beni ön seçim den birinci sıra il genel meclisi adayı olarak çıkaran üyelerimizin;  bana vermiş oldukları güveni boşa çıkarmamak için 5 yıl boyunca  gece gündüz demeden il merkezindeki ve köylerdeki vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalıştım.

       Göreve gelirken her zaman köylümüzün sesi kulağı olacağıma söz vermiştim. Bu bağlamda da 5 yılda bir, seçim den seçime köylere giden değil; seçildiğim günden itibaren her an köylülerimizle birlikte olarak mecliste onların sesi olmaya çalıştım. Bu süreçte yapılan  7 seçimde de sadece Burdur merkez ve  köylerinde değil tüm ilçelerimizde  ve hatta referandum sürecinde  Isparta nın bazı köylerin de Cumhuriyet Halk Partisi adına çalışmalar yürüttüm. Bunun ödülü   olarak da köy muhtarlarım iktidar partisinin il genel meclisinde 18 e 3 gibi çok büyük sayısal üstünlüğü olmasına ve çok sert acımasız baskısına rağmen Burdur CHP  tarihinde  bir ilk olarak; 3 kez üst üste beni köylere hizmet götürme birliği gibi bir önemli makama layık gördüler.  Partim adına kazanılan bu başarı iktidar partisinin Türkiye’de  köylere hizmet götürme birliğine  üye sokamadığı “ tek il”  olması sebebi ile bir ilk  olarak tarihe geçmiştir.

    Bu başarının bedeli olarak dönemin valisinin beni ekonomik olarak zor durumda bırakmak için işim ile ilgili baskılarına rağmen; kimseden  ekmek de, iş de istemeden yoluma devam etmişimdir.

    Pazar günü yapılacak olan il genel meclis üyeliği temayül yoklaması öncesi bazı çevrelerin il genel meclisin de ki bu başarımızı mücadelemizi  yok sayması ve görmezden gelerek il genel meclisin de sadece bizleri el kaldırma indirme aracı gibi gösterme ve  siyaseti para kazanma menfaat edinme yeri gibi gösterme çabaları son derece çirkin bir  yaklaşımdır.

   Günümüz Türkiye şartlarında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yapmanın bir çıkar ve menfaat devşirmesinden ziyade ödenmesi gereken bedellerin olduğunu herkes çok iyi bilmektedir. İl genel meclis üyeliği; köylerin için den turist olarak gelip geçmek ile olmuyor.   Köylünün ahırında ki inekten tarlasındaki mahsulden yaşamış olduğu her türlü zorluktan haberin olacak. Kısacası orada bir parçan,ödenmiş bir faturan  daha da önemlisi bir hikayen olacak..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yeşilova CHP’de neler oluyor?

Yeşilova CHP’de neler oluyor?