Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,348 TL
  • 6,094 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Başkan Racep Kalkan Kadın Girişimciyi Unutmadı

Başkan Racep Kalkan Kadın Girişimciyi Unutmadı

Esnaf Odaları Birliği Girişimci Kadınlarla Buluştu

09 Mart 2018 Cuma 10:40 GÜNDEM

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, kahvaltı düzenledi.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, girişimci kadın esnaf bir araya geldi.

Burdur Öğretmenevi'nde düzenlenen kahvaltı programına, Burdur Valisi Şerif Yılmaz,  Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, daire müdürleri ve çok sayıda kadın esnaf katıldı.

Recep Kalkan;

Bu günler bizler için çok önemli

Programda konuşan Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Recep Kalkan,  Burdur’un, 2 bin kayıtlı esnaf sayısı ile Türkiye genelinde 4. sırada yer aldığını belirterek, "Bugünler çok önemli, sizlerin evinizde ve iş yerlerinizde ellerinizle meydana getirdiğiniz emeklerinizin ortaya çıkarılması ve bugünlerin hatırlanması, kadınların gündemde kalabilmesi için böyle bir program düzenledik. İş hayatında yer almanızdan dolayı sizleri kutluyorum. İnşallah kadın girişimcilerimizin ve esnafımızın sayısı daha da artarak bizleri de geçeceksiniz." şeklinde konuştu.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz

Kadınlarımız ticaret hayatında aktif rol oynuyor

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, ticaret hayatında aktif rol alan kadınlarla birlikte olduklarını belirtti. Kadın erkek ilişkisinde önemli olanın karşılıklı sevgi ve saygı sağlanması olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, "İnsanı insan olarak değerlendirip karşımızda kim olursa olsun, biz idareciler de dahil olmak üzere, karşımızdakinin insan olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. İster ticaretle uğraşalım ister memuriyette olalım kendimizin de bir insan olarak karşımızdakinin yerinde olduğumuzu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Bu erkek ve kadın için de aynıdır." diye konuştu.

Yılmaz, kadın ve erkeklerin farklı özelliklere sahip olabildiğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Son yıllarda toplumun temel direği olan aile mefhumuna yapılan saldırıları görünce, bizim kendi milli kültürümüzün gerektirdiği, medeniyetimizin bize bahşettiği değerleri çok iyi takip etmemiz lazım. Bizim, kadın erkek, çoluk çocuk demeden birlik beraberlik ve karşılıklı sevgi saygı içerisinde yaşamımızı sürdürmemiz en büyük ihtiyacımızdır.” dedi.

Programda, otel ve restaurant işletmeciliği yapan girişimci kadınlardan Kamuran Özçelik, girişimci bayanlara destek verilmesinin, devletin buna ön ayak olması kadın esnafı cesaretlendirdiğini belirtti.

Girişimci esnaflardan Remziye Deniz ise konuşmasında, KOSGEB’den aldığı destek ile aktarcılık işine başladığını, esnaf olarak sürekli kendini yenilemeye çalıştığını anlattı.

Programda girişimci kadınlara protokol üyeleri tarafından plaket verilmesinin ardından salondaki tüm kadınlara zeytin dalı ve karanfil dağıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 0 Yorum

ömer çalışkan

31 Aralık 2014 Çarşamba 07:10

canabı ALLAH hayırlı ugurlu etsin. siz daha iyi yerlere de layıksınız başarılarınızın devamını diler ailecek yeni yılınızı kutlarım.

osman deniz

30 Aralık 2014 Salı 08:14

Müdürüm hayırlı olsun. Yeni görevinde başarılar seçildikten sonra da Burdur sevdan bitmesin.

Ali

29 Aralık 2014 Pazartesi 15:12

Valla helal olsun. Tam isabet bir atama. Arhükümet daha çok para göndersin

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Bahçeşehir'de Avantajlı Kayıt Dönemi Başladı

Burdur Bahçeşehir'de Avantajlı Kayıt Dönemi Başladı