24 Ekim 2020 Cumartesi

BAŞKAN ERCENGİZ KİRACILARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ERCENGİZ KİRACILARLA BİR ARAYA GELDİ

“MAHKEME KARARI ORTAYA ÇIKTI TAHLİYE ETMEK ZORUNDA KALDIK”

21 Eylül 2020 Pazartesi 18:39 GÜNDEM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz imzası ile 12 esnafın tahliyesi sağlanması için Burdur Valiliğine başvuruda bulunulmuş ve kurulan komisyon ile birlikte 4 esnafın tahliyesini gerçekleştirmişti. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ve CHP Burdur İlçe Başkanı Serkan Şimşek’i de alarak aşağı Pazar esnafı ile bir araya geldi. Yaşananları “bir bardak suda fırtınalar kopartılması” olarak yorumlayan Başkan Ercengiz, buradan siyasi rant devşirilerek esnafın kendisine karşı kışkırtılmaya çalışıldığını söyledi. 

ESNAFA SAYIŞTAY RAPORUNU GÖSTERDİ

Başkan Ercengiz, kiracı buluşmasında 2019 yılı sayıştay raporunda yer alan açıklamaları da gösterdi. Başkan Ercengiz “Belediye taşınmazlarının kira sözleşmesi sürelerinin Belediye Encümen kararıyla mevzuata aykırı bir şekilde uzatıldığı ve kiracı, kirasını ödemediği halde kiracı kiracılığını devam ettirmekte ve belediye bunun hakkında herhangi bir işlem yapmamakta ve suç işlemektedir. Görevini kötüye kullanmaktadır. Bu durumun ya düzeltilmesi ya da ilgililer hakkında gerekli soruşturmanın ve gereğinin yapılması” dedi. 

“MAHKEME KARARI ORTAYA ÇIKTI
TAHLİYE ETMEK ZORUNDA KALDIK”

Tahliyeler ile ilgili olarakta mahkeme kararlarını uygulamak zorunda kaldık diyen Başkan Ercengiz, “Yaklaşık 30, 35 aydır kirasını ödeyemeyen kiracımıza, Aralık ayından itibaren teftiş bittikten sonra gerekli işlemi başlatmışız, “gelip kiranızı ödeyin” demişiz. Süreç tamamlandığı ve artık mahkeme kararı da ortaya çıktığı için biz bu arkadaşlarımızı tahliye etmek zorunda kaldık” dedi. 

“KIŞKIRTANLARI AYIPLIYORUM”

“Durduk yerde böyle bir şey yapanın hele böyle pandemi döneminde, aklından zoru olduğunu düşünürüm” diyen Başkan Ercengiz, yaşanan tepkilerede “buradan siyasi rant devşirmek üzere sizleri kışkırtanları da gerçekten ayıplıyorum. Bizim asıl derdimiz Burdur’un küçük esnafı nasıl ayakta durur? Biz buna bakalım. Bakın 20.000 öğrenci Burdur ortamından çekildi. Herkesin günlük cirosu düştü. Bizim esnafımızla bir sorunumuz yok ama kurallara uyan arkadaşları da, kurallara uymayanlardan ayırmak zorundayız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KAÇAK ELEKTRİK KULLANIM HARİTASINDA BURDUR

KAÇAK ELEKTRİK KULLANIM HARİTASINDA BURDUR