Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,644 TL
  • 6,471 TL
  • 218,94 TL
  • 97.454

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den TOKİ Çıkışı

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den TOKİ Çıkışı

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den TOKİ Çıkışı

09 Ocak 2018 Salı 12:05 GÜNDEM

Burdur Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliğinde hazırlanan Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Maliyet Analizi Sözleşmesi’ni imzalayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Vatandaşımızın ev sahibi olmasına kimse engel olmasın, TOKİ Depremevlerinde bir an önce işe başlasın istiyoruz” dedi.

Burdur Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliğinde hazırlanan Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde adım adım sona gelindi. Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Maliyet Analizi Sözleşmesi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından imzalandı.

Projesi detaylarını açıklayan Başkan Ercengiz, “Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin Toplu Konut İdaresiyle ilgili yapılan sözleşme gereği belli bir noktaya geldik. Toplu Konut İdaresi ofis kurarak hak sahipleriyle görüşme aşamasında. Bu noktada artık TOKİ hak sahipleriyle görüşerek, hak sahiplerine verilecek konutların metrekare cinsinden bedelleri ve karşılığında alacakları daireler belirlenecek.” dedi.

“Sosyal devlet, halkın olanı halka verendir”

Ön protokol imza aşamasında Burdur Belediyesine ait yaklaşık 9 bin metrekare araziyi TOKİ’ye bedelsiz verdiklerini belirten Başkan Ercengiz, “Arazilerimizi TOKİ’ye bedelsiz devrederken hak sahipleri için üretilecek dairelerin metrekarelerinin arttırılması talep ettik. Bu talebimiz doğrultusunda 320 konuttan mevcut hak sahiplerine 8.72 metrekare daha büyük daireler oluşturulduğu Toplu Konut İdaresi tarafından ifade edildi. Şu an itibariyle 64.80 metrekarelik konut almak isteyen hak sahibi 30 vatandaşımız fark ödemeden daire sahibi olabilecek.” diye konuştu.

“Biz bedelsiz verdik siz de verin”

Maliyet Analizi Sözleşmesinde Maliye’ye ait 5 bin 972 metrekare arazinin karşılığında Maliye’ye 25 konut taahhüt edildiği anlaşılmaktadır. Maliye’ye verilecek olan 25 dairenin maliyetinin de toplam inşaat maliyetlerine eklenecek. 25 dairenin maliyeti toplam proje maliyetine bindirilmemiş olsaydı hak sahiplerine 6 metrekare daha büyük konutlar yapılacak ve 210 vatandaşımız bedel ödemeden konut sahibi olacaktır. Burdur Belediyesinin yaptığı gibi vatandaşımıza daha büyük konutlar, vatandaşımıza maliyet çıkarmamak adına Maliye kendisine ait 5 bin 972 metrekare araziyi 6306 yasa gereğince TOKİ’ye bedelsiz verebilir.” diye konuştu.

Vatandaşın ev sahibi olmasına engel olmayın

Yatırımın önünü tıkayan değil, yatırımın önünü açan bir anlayış içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “Vatandaşımızın yanında olmak adına herhangi bir çıkar gözetmedik. Vatandaşımızın insanca yaşayabileceği konutları üretilmesi amacıyla haklarımızdan

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cavit

10 Ocak 2018 Çarşamba 13:29

dalgamı geçiyorsunuz

fakirfukara

09 Ocak 2018 Salı 13:53

Belediyenin sosyal konutları nerde başkanım sizi bekliyoruz kaç yıldır ev almadık o yüzden ??

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ercengiz Bu Sözlerle Gelmişti, Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Demek...

Ercengiz Bu Sözlerle Gelmişti, Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Demek...