25 Şubat 2021 Perşembe

BAKİ VAROL KAMUOYUNA, İLGİLİLERE VE YETKİLİLERE SESLENDİ!..

BAKİ VAROL KAMUOYUNA, İLGİLİLERE VE YETKİLİLERE SESLENDİ!..

BAKİ VAROL KAMUOYUNA, İLGİLİLERE VE YETKİLİLERE SESLENDİ!..

18 Şubat 2021 Perşembe 14:51 GÜNDEM

Varollar Grup, süt ve süt ürünleri, lojistik, mermer işletmeciliği, inşaat ve hizmet sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Burdur’un bir marka değeri.  Bugüne kadar Türkiye ve Burdur ekonomisine ve istihdamına büyük katkılar koyan Varollar Grup son dönemde inşaat sektöründe Kıbrıs Girne’de de inşaat alanında önemli bir projeye imza atmıştı. Şimdi de Fethiye karayolu üzerinde Bur-kent mevkiinde yeni Adliye binası karşısında, Migros yanında bulunan yaklaşık 30 dönüm büyüklüğündeki araziyi bünyesine kazandırarak Burdur ekonomisinin yönünü değiştirecek dev bir atılıma imza atmaya hazırlanan Varollar Grup, burada inşaat, özel okul ve özel hastane gibi özel yatırımlarla Burdur’a büyük katkılar sunmak istiyor.

 

ART NİYETLİ KİŞİLER HATIRLATMASI

 

Geçtiğimiz yıllarda yaptığı basın toplantısı ile ilgili hatırlatmalarda bulunan Baki Varol, Burdur’da yatırımcı eksikliğine ve girişim yapacak cesarette kişilerin bulunmamasına dikkat çekerek “bizler Burdur’a en büyük eksiklikler arasında gördüğümüz özel hastane ve Burdur eğitiminde kaliteye katkı suna bilmek adına da özel okul yatırımı yapabilecek cesaret ve güce sahibiz” dedi.

Fethiye yolu üzerinde bulunan bu arazi alımı ile ilgili gerçekleşen imar düzenleme ve değişiklikliğinin yerel siyasette ve belediye meclisinde tartışma konuğunu hatırlatan Varol, imar değişikliği teklifinin 2019 yerel seçimleri sonrasına bırakıldığını söyledi.

 

“BURDUR SEVDAMIZ İÇİN HER TÜRLÜ İFTİRA VE ZORLUĞA GÖĞÜS GERDİK”

 

Geçtiğimiz yıl satın alınan arazi de yaptığı toplantıyı hatırlatan Baki Varol, “Bizler Burdur sevdalısı insanlarız, birçok zorluğa iftiraya, Burdur’u çok sevdiğimiz için göğüs gereriz. Ancak, dışarıdan gelen yatırımcı, Burdur’da oluşturulan yaşanan olumsuzlukları görünce yatırımdan kaçınmaktadır.

3 yıldır ilime yatırım yapabilmek için mücadele vermekteyim. Burdur için yapmayı düşündüğüm her projede bu şer grubu müdahil olmakta, asılsız iddialarla Burdur’a yapılacak yatırımları engelleme gayretine girişmektedirler. Ben, yatırımlarımın bir bölümünü Antalya ve Kıbrıs’a kaydırmış bulunmaktayım. Gönlümden Burdur’a daha fazla yatırım yapmak geçmektedir, ancak Burdur halkının bu şer grubuna prim vermeden gerekli tepkiyi vermesi gerektiği kanaatindeyim” dedi.

 

“YANI BAŞIMIZA NE YAPILMIŞSA BİZEDE AYNISI YAPILSIN”

 

Geçen süre içerisinde satın alınan 30 dönüm büyüklüğündeki saha ile ilgili olarak henüz imar noktasında çözüme yönelik hiçbir adımın atılmadığını ifade eden Baki Varol kamuoyuna ve yetkililere seslenerek sert çıkışlarda bulundu.

 

Yıllardır Burdur için mücadele verdiğinin altını çizen Varol, “ne yazık ki; Burdur’da insanlar küçük düşünüyor. Küçük düşünmek, mevcudu korumak, statükocu yaklaşımlar, ciddi bir hastalık. Bir türlü gelişmeyi öncelik edinen, istihdamı, katma değeri öne çıkaran bir anlayış, zihniyet gelişmiyor, bu memlekette” dedi.

 

Varol yaptığı açıklamada, “Grubumuz son yıllarda atılımlarına inşaatı da ekledi. Burdur şehir merkezinde gerek özel hastane, gerek özel okul ve buna benzer yatırım eksikliklerini dikkate alarak, bu ihtiyaçlara cevap verebilecek komplekslerin de yapılabileceği büyüklükte, geniş bir araziyi  bünyemize kazandırdık.  Biz istiyoruz ki; Burdur’da böylesine büyüklükte bir saha, sadece Varol ailesinin bir birikimi, kazancı olmakla kalmasın, şehirle bütünleşsin, yatırıma, istihdama, katma değere, yol ekonomisinde hareketliliğe dönüşsün” dedi.

 

“KONU NEDEN BAKİ VAROL OLUNCA ART NİYET ARANIYOR”

 

Kamu oyuna, ilgililere ve yetkililere seslenerek Varollar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Baki Varol açık net konuştu. Bu arazi için ayrıcalık ve şahsa özel düzenleme istemiyoruz diyen Varol asla art niyetli beklentiler içerisinde olmadıklarının altını çizdi. Varol, “Bu arazi için hiçbir ayrıcalık, şahsa özel düzenleme istemiyoruz. Asla böyle bir niyet, beklenti içinde olmadık, olmayız da...  Biz diyoruzki; bu alanda imar düzenlemeleri neyi gerektiriyorsa, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde ne yapılacaksa, bize de o yapılsın. Yanıbaşımızdaki yerlere ne yapıldıysa, bize de aynısı yapılsın. Bu sahanın yatırıma dönüşmesi için adım atılsın.

Niye; konu Baki Varol olunca, bir şüphe, bir art niyet, rant gibi iddialar ortaya atılıyor? Hiç anlayamıyorum. Her şey açık. Bu noktada siyasetçilerin, parti gruplarının, Belediye Meclis üyelerinin endişe edeceği herhangi bir durum yok. Artık; çözüm bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKLI TALEPLERİ YERİNE GETİRİLSİN

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKLI TALEPLERİ YERİNE GETİRİLSİN