22 Ocak 2021 Cuma

BAKANLIK MÜJDEYİ VERDİ: 3 BİNİN ÜZERİNDE ATAMA YAPILACAK

BAKANLIK MÜJDEYİ VERDİ: 3 BİNİN ÜZERİNDE ATAMA YAPILACAK

BAKANLIK MÜJDEYİ VERDİ: 3 BİNİN ÜZERİNDE ATAMA YAPILACAK

13 Ocak 2021 Çarşamba 11:04 GÜNDEM

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının bu ay içerisinde yapılacağını açıkladı.

Bakanlıklarının koordinasyonunda ÖSYM tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını belirten Bakan Selçuk,  "Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin internet adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak olan tercih kılavuzuna göre gerçekleştirebilecek. Adayların, tercih kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için öğrenim düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS'ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor. Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak saat 23.59'a kadar yapabilecek.’’ ifadelerini kullandı.

Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 1093 genç için de tercih işlemlerinin 19 Ocak saat 23.59'a kadar uzatıldığını belirterek, "Gençlerimizden gelen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde tercih işlemleri 19 Ocak'a kadar uzatıldı."dedi.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzu Bakanlığın internet sitesi "https://www.ailevecalisma.gov.tr" adresinde yayınlandı. Tercihler ise "www.turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yapılabilecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI GERGİN BAŞLADI

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI GERGİN BAŞLADI