23 Ocak 2021 Cumartesi

BAKAN KOCA VAKA SAYILARINI PAYLAŞTI: BURDUR ARTIK YOK

BAKAN KOCA VAKA SAYILARINI PAYLAŞTI: BURDUR ARTIK YOK

EN AZ ve EN ÇOK İL LİSTESİ YAYINLANDI

21 Temmuz 2020 Salı 11:43 GÜNDEM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel koronavirüs vaka sayılarını paylaştı. Vaka sayısı en çok ve en az olan 5 ilin isimlerini de veren Bakan Koca’nın açıklamalarında bu kez Burdur yoktu. Geçtiğimiz haftalara kadar en az vaka sayısında ilk beşte yer almayı başaran Burdur bu kez o sıralamada yoktu. 
17 Temmuz ve 20 Temmuz’un ortalamalarına göre günlük vaka sayısı EN YÜKSEK beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa. EN DÜŞÜK 5 ilimiz: Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt. Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin olurken, Aksaray’da ise hiç hastanın bulunmadığı ifade edildi. 

Geçtiğimiz aylara kadar örnek olarak gösterilen Burdur’da vaka sayıları son bir haftada artınca en az 5 il sıralamasında çıktı. Düğünler, il dışı ziyaretleri ve askeriye de çıkan pozitiv vakalar Burdur’da dengelerin bozulmasına neden oldu. 
Yetkililer ise özellikle düğünler ile ilgili süre ve sosyal mesafe konusundaki uyarılarını yinelerken,  kalabalık ortamlarda maske ve hijyen kurallarına da uyulması istendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

zekiye

22 Temmuz 2020 Çarşamba 00:51

Dışarıda maskesiz gezen çok kişi var ceza kesilmiyo diye dışarda biz marketcileride zor durumda bırakıyorlar muşteriler bu konuda maduruz kimde ne olduğu belli deyil kendini düşünmüyon karşındakini düşün vicdanın nasıl rahat etcek birine senin yüzünden bişey olsa

Seyyah

21 Temmuz 2020 Salı 13:36

İl sıhhiye kurulu bu düğün vb etkinlikleri denetlemeli. Cafe gibi ortamlar da denetlemeli. 6 aydır evde yada kısa süreli maskeli dışarıda yaşayan biri olarak birkaç kişiye ceza kesilsin herkes tedirgin olsun. Başkalarının dikkatsizligini neden biz çekiyoruz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VALİ ARSLANTAŞ, PINARBAŞI KÖYÜNDE ILISU'DA İNCELEMEDE BULUNDU  

VALİ ARSLANTAŞ, PINARBAŞI KÖYÜNDE ILISU'DA İNCELEMEDE BULUNDU