22 Ocak 2021 Cuma

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 2021 YILININ İLK ZİYARETİ BURDUR'A

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 2021 YILININ İLK ZİYARETİ BURDUR'A

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 2021 YILININ İLK ZİYARETİ BURDUR'A

08 Ocak 2021 Cuma 08:44 GÜNDEM

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 yılının ilk ziyaretini Burdur'a gerçekleştirdi.

Burdur Valiliği bahçesinde düzenlenen "Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol İmza Töreni"nde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Burdur'un spor geleceğini daha da güçlendirmek, gençleri yarınlara daha donanımlı taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirtti.  Bakan Kasapoğlu Valilik'teki programın ardından "Türkiye'nin Maldivleri" olarak bilinen Salda Gölü'ne ziyarette bulundu.

Salda Gölü'ndeki incelemenin ardından Burdur merkezde yapımı devam eden Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na geçen Bakan Kasapoğlu daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kampüsünde bulunan Genç Ofis'in açılışını gerçekleştirdi.

Bakanlık olarak çok ciddi önem verdikleri illerden birisinin Burdur olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, ‘’Burdurumuzdan yarınların bilim insanlarını, donanımlı gençlerini yetiştirme, birlikte yarınların şampiyonlarını her branşta yetiştirme noktasında iddialı olduğumuzu da özellikle ifade etmek istiyorum. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ndeyiz. Üniversitemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz gerek stat gerekse onunla birleşik inşa edilen Spor Bilimleri Fakültesi ülkemizin önemli projelerinden bir tanesi" dedi.

Genç Ofis açılışının ardından yapımı tamamlanan 10 bin kişilik stadyumu gezen Kasapoğlu antrenman yapan Maküspor'lu futbolcularla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Burdur programları kapsamında Bucak Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu. Bakan Kasapoğlu ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada Bucak’a 1.000 kişilik Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu  müjdesi verdi. İnşaatı devam 500 kişilik KYK Yurdunun inşaatının hızla tamamlanacağını belirten Bakan Kasapoğlu, Oğuzhan Spor için yeni antrenman sahası yapılması,  Bucak İlçe Stadının ışıklandırmasının ve modernizasyonunun yapılması ve Sentetik çim yüzeyli saha yapımının müjdesini verdi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP BURDUR İL BAŞKANI İZZET AKBULUT'DAN  HASSASİYET ÇAĞRISI

CHP BURDUR İL BAŞKANI İZZET AKBULUT'DAN HASSASİYET ÇAĞRISI