26 Şubat 2020 Çarşamba

Aralarında Burdur'da Var!

Aralarında Burdur'da Var!

10 Asker Gözaltında!

08 Nisan 2019 Pazartesi 11:06 GÜNDEM

Aralarında Burdur’un da bulunduğu 9 ilde ve KKTC’de FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 muvazzaf asker gözaltına alındı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Burdur’un da bulunduğu 9 ilde ve KKTC’de operasyon düzenlendi.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün bütünüyle deşifre edilip faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi adına, Ardışık Arama/BüfeAnkesör arama yöntemlerini kullanan ve haklarında ifade/teşhis bulunan örgüt üyesi olan '10 Muvazzaf' şüpheliye yönelik olarak; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; 08 Nisan 2019 günü Van merkezli İstanbul, Diyarbakır, Muğla, Adana, Erzurum, Sivas, Bolu, Burdur illerinde ve KKTC’de eşzamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ercengiz, Mazbatasını Aldı

Başkan Ercengiz, Mazbatasını Aldı