blog statisticsblog statistics

23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,097 TL
  • 5,013 TL
  • 175,04 TL
  • 110.932
SON DAKİKA

Anlamsız, Bir O kadarda Saçma Uygulama!..

Anlamsız, Bir O kadarda Saçma Uygulama!..

Vali Şerif Yılmaz'ın Camii İçerisindeki Yürüyüş Güzergahına, Çocukların Olduğu Yere Güvenlik Şeridi

13 Haziran 2017 Salı 17:05 GÜNDEM

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları açılış programına katıldı.

Açılışta göze ilk çarpan kare ise, Vali Yılmaz'ın Cami içerisinde yapılan emniyet şeridinden, çocuklardan ayrı bu yolda yürüyerek içeri girmesiydi.

                                                  

Kimin kimden sakınıldığı veya korunduğu anlaşılamayan ve hangi mantıkla yapıldığı bilinmeyen emniyet şeritli yürüyüş yolunun çevresinde ise yalnzca, camiye kur'an-ı kerim öğrenmek için gelmiş küçük çocuklar vardı.

 

Emniyet şeridi bir yana oldukça neşeli ve güzel bir ortamda gerçekleşen etkinlikte onlarca çocuk camiyi doldurdu. Yaz Kur'an Kursuna katılan öğrencilere tişörtlerin dağıtıldığı etkilikte ayrıca Cami ve Kur'an Kursu görevlilerine, çocukların kurs aralarında oynamaları için voleybol ve futbol topu dahi dağıtıldı.  

 

Çocuklar için her şey düşünüldü

Ulu Cami yapıldığı günden buyana belki hiç bu kadar çocukla dolup taşmamıştır diyen Vali Şerif Yılmaz, çocukların camiyi daha da şenlendirdiğini ifade etti. Cemaatle camilerin güzelliştiğini söyleyen Vali Yılmaz çocukların varlığının ayrı bir güzellik kattığını da belirterek, "Dünden itibaren yaz Kur'an kurslarımız başladı. İl genelinde hem erkek hem kız çocuklarımıza yönelik kurslarımız var. Yaz Kur'an kurslarımızın başladığını duymayanlar varsa, duyurmak istiyoruz. Okullar tatil olduktan sonra yaz tatiline girince çocuklarımızın hem dini eğitimlerini almaları, hem tatilde boş zamanlarını değerlendirmeleri için spor aktiviteleri yapmaları için kurslarımızı açtık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün Yaz Spor kurslarında yüzme hariç bütün kurslarımız ücretsiz. Sadece Şehit Akif Altay Ortaokulu’nda açılan kurs akşama kadar sürdüğü için öğle yemeği var, onda da belli bir ücret alınıyor, gerisi hep ücretsiz. Çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açılan Kur'an kurslarında dini eğitim ve güzel ahlak kursları veriliyor. Aynı zamanda Çocuklarımızın bu enerjilerini daha iyi kullanmaları için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda spor yapma fırsatı bulacaklar. Spor kurslarına gelemeyen öğrencilerimiz için de Camilerimize voleybol ve futbol topu dağıtıyoruz. Çocuklarımız hem dini eğitim alacak, hem kurs aralarında spor yapacak, kitap okuyacaklar" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

burdurlu

14 Haziran 2017 Çarşamba 17:10

ne alaka saçma bir başlık atmışsınız korunmak istese yanında korumaları olurdu o şerit valinin rahatca ilerleyebilmesi için valimizi seviyoruz

Doğru

13 Haziran 2017 Salı 19:13

Hadi oradan Bomba 15 senin güneşin ne taraftaysa o tarafa döndüğünü biliyoruz senin vekillerin yıllarca halkla iç içe ya belli Burdur dan

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu araçtan sağ çıktı!..

Bu araçtan sağ çıktı!..