25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Ali Orkun Ercengiz'in Sürprizleri Bitmiyor

Ali Orkun Ercengiz'in Sürprizleri Bitmiyor

Seçimler Vatandaşa Yaradı

08 Şubat 2019 Cuma 18:29 GÜNDEM

Göreve seçildikten 5 yıl sonra Burdurluları uygun fiyatlı akaryakıt ile tanıştıran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'de indirim rüzgarı sürüyor. İyi Partili Meclis Üyesi Mehmet Yavuz Kaya'nın açıklaması ile harekete geçerek indirim rüzgarını başlatan Başkan Ercengiz'den seçimlere az bir süre kala 'Halk Günü İndirimi' geldi. Pazar günü bir yenisi başlayacak olan bu indirim furyası ise en çok vatandaşa yaradı. Halk Günü İndirimi'nde indirimli fiyatın ne şekilde pompaya yansıyacağı sır gibi saklanırken, yaklaşan seçimler ile coşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in bu çıkışları ise halk arasında "patron çıldırdı" dedirtti.

Her şey Mehmet Yavuz Kaya Yüzünden Başlamıştı...

İyi Parti Belediye Meclisi ve Encümen Üyesi Mehmet Yavuz Kaya, Ekim ayında "Burdur Belediyesi şirketlerinden otogaz alırsanız tam tamına yüzde 17.70 kazıklanıyorsunuz" diyerek köprü başındaki İstasyon önünde basın açıklaması yapmıştı. Kaya,  Bucak Belediyesine ait BELPAŞ Petrol şirketi ile Burdur Belediyesine ait akaryakıt istasyonunda satılan LPG fiyatları arasındaki farkı anlatmış, "ucuz gazın sebebi Kayyım ise Burdur Belediyesine de kayyım istemek en doğal hakkımız" diyerek Başkan Ali Orkun Ercengiz'i öfkelendirmişti.

Tepkilerden Sonra Ercengiz'den Jet Yanıt Gelmişti

Yavuz Mehmet Kaya'nın fiyat farkı açıklaması ulusal ve yerel gazetelerde geniş yer tutarken vatandaşın da tepkisine sebep olmuştu. Gündeme oturan fiyat farkı sonrası Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz açıklamada bulunmuştu. Eski Başkan Sebahattin Akkaya döneminde anlaşma yapılmış olmasından dolayı indirim yapamadıklarını belirten Ercengiz, 15 Ekim 2018'de sözleşmenin biteceğini ve indirimin olacağını müjdelemişti.

İndirim Hep Tartışıldı

Sosyal medya, gazeteler ve internet gazeteleri aracılığıyla akaryakıt indirimini duyuran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e tepkiler bununla da bitmedi.

Her yerde dönen akaryakıt indirim reklamlarının ardından Ak Partililer ve vatandaşlar, Burdur çevresinde daha uygun fiyatla satışların olduğunu belirten görüntüler paylaşmaya devam ettiler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

POŞETLERDE PARÇALANMIŞ KADIN CESEDİ BULUNDU

POŞETLERDE PARÇALANMIŞ KADIN CESEDİ BULUNDU