Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,646 TL
  • 6,474 TL
  • 222,71 TL
  • 96.967

Ali Orkun Ercengiz Eczacı Meslektaşlarına Mektup Yazdı

Ali Orkun Ercengiz Eczacı Meslektaşlarına Mektup Yazdı

Ercengiz'den Eczacı Meslektaşlarına Sitem Dolu Mektup

20 Kasım 2017 Pazartesi 14:02 GÜNDEM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in yeni hastane yeri konusunda son sitemi meslektaşlarına oldu. Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısında son sözünü söyleyerek konu hakkında itiraz etmeyeceklerini paylayan Başkan Ercengiz'in meslektaşlarına gönderdiği sitem dolu notta sahip çıkılmamaktan ve duyarsız kalmalarından dert yandı.

Yaşanan bu süreçte siyasi linç kampanyası ile karşı karşıya geldiğinden dert yakınan Eczacı Başkan Ercengiz'in yazdığı metinde, meslektaşlarının hakkını savunduğu ve çıkarları için mücadele verdiğini beyan ediyor. Bu süreçte hiçbir eczacının da ekmek teknelerine sahip çıkmadığını ifade eden Başkan Ercengiz rantsal bazı sıkıntıları işaret ettiği mektubunda, yeni hastane yeri çevresinde yaşanacak sıkıntıların da mesajını verdiği görülüyor.

 

İŞTE ERCENGİZ'İN O MEKTUBU

"Biraz geç bir zamanda yazıyorum henüz fırsatım oldu öncelikle kusura bakmayın..

Bugün kasım ayı ikinci oturumunu gerçekleştirdiğimiz Bld Meclisinde yine,yeni hastane yeri gündeme geldi.

Bildiğiniz üzere Meclis’te CHP ve MHP grubu olarak çekimser oy kullanarak kabul edilmeyen hastane yeri için bölge mvlerimiz Bayram Bey ve Reşat Bey resen bu hastanenin yapılacağını ifade ettiler.

Bugün yine çekincelerimizi anlatarak resen yapılacak bu değişimin millet iradesinin tecellisi olan Meclis’in yok sayılması anlamına geleceğini şehircilik ve şehir halkı açısından da birçok zorluğu beraberinde getireceğini ifade ettik. Örneklerine bakıldığında kent merkezinden uzaklaştırılan hastanelerin yeni sorunları ve rantsal bazı sıkıntıları beraberinde getirdiğini ifade ettik.

Bağımsız Meclis üyesi olan aynı zamanda da tek red oyu kullanan bir üye (Mehmet Yavuz Kaya) söz alarak; eczacılara da atıfta bulunarak bu durumda mutlaka görüş belirtilmesi gerektiğini ifade etti.

Üzülerek ifade etmek isterim ki; (kendi meslektaşlarımın da çıkarını gözetirken) ben ve partimin Meclis üyesi arkadaşlarım topyekün siyasi linç kampanyasına maruz kalırken hiçbir meslektaşımın bu konuda ekmek teknelerine bile sahip çıkmadığını görüyorum.

Bugün nihai noktada yapılması planlanan hastaneye köstek olmayacağımızı da Meclis’te ifade ettim.

Yeni hastane ile ilgili bakanlıktan alınacak karara da itiraz etmeyeceğiz

Memlekete milletimize tüm meslektaşlarıma hayırlı olması dileğiyle saygılar sunarım..."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

burdurlu

20 Kasım 2017 Pazartesi 21:32

Öncelikle iyi akşamlar. Sitenizi her gün haber okumak için ziyaret ediyorum. Haberlerinizdeki dil neden değişti acaba. Daha önceden objektif bir biçimde haber yaparken bu tavrınız değişti. Taraflı olarak yazılıyor veya haberin içinde kendi nesnel düşünceleriniz yer alıyor. İsteyerek veya istemeden yapıyorsunuz bilemem ama haberlerde sizin gözünüzle görmemiz isteniyor gibi bir metin ortaya çıkıyor.olayı olduğu gibi anlatmalısınız. Bu arada partici değilim bizim işimiz insan ve burdur parti değil

Musa Yılmaz

20 Kasım 2017 Pazartesi 19:05

1-Yeni hastanenin tartışılan yere yapılmasını isteyenlerin bir bölümünün hasta olmaları da muhtemeldir. 2-Hasta sözcüğünün anlamını bilmek isteyen sözlüğe bakabilir.3-Allah şifa versin hasta olduğunun farkına varabilen hastalara ve hasta olduğunun farkına varamayan hastalara... 4-Yeni hastane tartışılan yere yapılır ise;çeşitli ve büyük sorunlar ortaya çıkar. 5-Belediye , halkı daha yaygın ve daha yoğun şekilde bilgilendirmelidir./Teşekkür ederim.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu Proje Kışla Mahallesine Yapılacak!..

Bu Proje Kışla Mahallesine Yapılacak!..