20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Ak Partililer Susamlık Konusunda Israrcı

Ak Partililer Susamlık Konusunda Israrcı

Ercengiz, Susamlık konusunda neden ısrarcı...

06 Ocak 2017 Cuma 20:03 GÜNDEM

Bir şey yapılmaması hususunda Başkan Ercengiz

Bürokratik engelleri öne sürmüştü

 

Susamlık Tepesi ile ilgili olarak Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve 8 Belediye Meclis üyesinin  sorularına Başkan Ali Orkun Ercegniz geçtiğimiz gün yapılan Belediye Meclis Toplantısında cevap vermişti. Kapatılmasının süresini yanlış biliyorsunuz diyen Ercengzi kapatıları 2 yıl değil, 1 yıl olduğunu hatırlatmıştı.  Bir şey yapılamayışının sıkıntısını ise bürokratik engellere bağlayan Başkan Ercengiz, “Susamlık tesislerinde bu güne kadar otel sahası ile ilgili yol alamayışımızın nedeni maalesef bürokratik engellerdir. Talep ettiğini ÇED raporu yaklaşık bir yıldır düzenlemede. Burdur Belediyesi’ne her nedense gönderilmedi. Çok önemi yok. Biz bunun takipçisiyiz. Her halde bugünlerde de sonuçlanarak bu alanda da gerekli çalışmaları yapacağız” diyerek cevap vermişti. İşletmenin kapatılması ile ilgili olarak ta Başkan Ercengiz, “Susamlık tesislerinin karlılığı ve ekonomik durumu göz alındığında işletmenin çok da iyi olmadığı vatandaşın işletme alışkanlığından ötürü burayla ilgili davranış biçimini değiştirdiğini, kullanmadığını gözlemledik. Bir yıllık bir süreç içerisinde işletmenin istediğimiz bir şekilde işletilememesi neticesinde müşteri portföyü gerekçesiyle biz buranın halkımıza daha yararlı olacak şekilde kullanılmasının önünü açmak üzere bu kararı aldık” demişti.

 

Ercengiz’de yanlış biliyormuş!..

Konu hakkında Belediye Meclis salonunda susmayı tercih eden Ak Partili Belediye Meclis üyeleri ve toplantıya katılan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ertesi günü Volkan Mengi ile birlikte toplantı düzenleyerek basının karşısına çıktılar.  Süre ile ilgili yine yanlış anlaşılmanın olduğu belirtilerek Ercengiz’in de yanlış bildiği, CET raporu ile ilgili müracaat süresinin bir yıldan daha erken olduğu bir kez daha hatırlatıldı.

 

İyi yıl geçti vatnadaş bile kullanamiyor

 

Toplantıda konuşan Ak Parti Belediye Meclis Grubu Başkanvekili Volkan Mengi geçen 2 yıl içerisinde vatandaşın piknik yapmak için dahi o alanı kullanamadığını söyledi. İmarda yalpan değişikliği hatırlatan Mengi, “Susamlıkta mesire alanlarının ve çay bahçelerinin vatandaşların kullanımı şartıyla, Susamlığın yol girişine bir özel güvenlik dikerek vatandaşı buradan uzaklaştırmamak şartıyla yap işlet devret sistemiyle verilmesi koşulu ile 6 mayıs 2015 tarihinde plan değişikliği geçti. Aradan yaklaşık 2 yıla aşkın süre geçti” dedi. Bu süre içerisinde bir şey yapılmamasının vatandaşa anlatılamayacağını söyleyen Mengi, “kendisinin beyanıyla 1 Ocak 2016 tarihinde susamlığı tesislerinin kapatılması, vatandaşın o mesirelik bölgeden ve çay bahçelerinden hizmet almasının engellenmesini biz vatandaşa anlatamıyoruz. Vatandaşta soruyor” dedi.

 

Profesyonelce çalıştırılsın

Susamlık tesislerinin kuruluş amacının kar ederek vatandaşa hizmet sunmak olmadığını hatırlatan Volkan Mengi, “Belediyenin şirketleri bazen kar, bazen zarar etmiş olabilir. O zaman o mantıktan kapacak olursak belediyenin zarar eden kurumları varsa hepsini kapatalım. Önemli olan burada vatandaşın en iyi şekilde hizmet almasıdır. Tabi ki de kar ve zarar edilebilir, ama profesyonelce çalışılması gerekmektedir” dedi.

 

Akbıyık Susamlık’ı merak ediyor

Şirkelerin kar veya zarar edebileceğini Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murak Akbıyık’ta yineledi. Akbıyık Belediye Şirketlerinin toplamda 533 bin 570 TL zararı olduğunu hatırlattı. Akbıyık, “Şehir kulübünün 169 bin 567 tl 23 kuruş zarar ettiği,Belediye’ye ait WC olarak kullanılan yerlerin 11 bin 859 tl 34 kuruş zarar ettiği bunlar belirtiliyor.Şimdi zarar eden işletmeler varsa kar yapan işletmeler de var” diyerek, “Şimdi Belediye Başkanımız belirtiyor ki ‘Susamlıkta zarar ettik, ondan dolayı böyle bir yola gidildi’ ama böyle hesaplanırsa diğer işletmelerde de zarar var. Bunlarla ilgili muhakkak Belediye Başkanımız bilgi verecektir. Bizim düşüncemiz, Belediyeler hizmet yapıyorsa kar da zarar da edecek ama Susamlık konusunda neden bu kadar ısrarcı davranıldığını bilmiyoruz” dedi.  Akbıyık ayrıca otel konusuna da dönerek, “Bize halktan gelen talep doğrultusunda orada yapılması planlanan otelle ilgili halkımızın daha önceki bizim yapmış olduğumuz duyurularda da mağlubunuzdur” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 0 Yorum

hemşehri

07 Ocak 2017 Cumartesi 17:13

adminler nedense sadece akparti ye muhalif olanların yorumlarını yayınlıyor. kaç defa yorum yaptım ama hiçbir hakaret vb. bir unsur içermemesine rağmen yayınlanmadı.

hemşehri

07 Ocak 2017 Cumartesi 00:54

ercengiz sadece göze hitap eden şeyler yapıyor. büyük işler yapmıyor, yapmak istemiyor ve her zaman "bürokratik engeller var" diyor.kentsel dönüşümde de aynı şeyi yapmıştı. ne zaman büyük bir iş yapılacak olsa o işi yapmıyor(yaptırmıyor) sonra bürokratik engeller var diye suçu akpartiye atıyor.

Süleyman

06 Ocak 2017 Cuma 21:49

Ne üzücü susamlığı Belediye Başkanı, İnsuyu mağarasını Sayın Valimiz kapattı. Burdur halkına hayırlı Olsun Isparta'ya gitmeye devam

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri İstifa Etti

Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri İstifa Etti