25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,619 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Ahmet Emre Beraat Etti, Görevi Yeniden Aldı

Ahmet Emre Beraat Etti, Görevi Yeniden Aldı

.

27 Aralık 2018 Perşembe 22:15 GÜNDEM

Kasım 2016 yılında FETÖ / PDY operasyonlarının hızlı olduğu dönemde elinde devlete ait gizli belgeler bulundurmak suçlaması ile gözaltına alınarak tutuklanan Şirinevler Mahallesi Muhtarı Ahmet Emre hakkında mahkeme son sözü söyledi. 1 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Emre geçtiğimiz haftalarda yapılan mahkeme sonrası beraat etti.

Burdur 2. Asliye Ceza mahkemesinin devletin güvenli ile ilgili belgeleri elinde bulundurma suçlaması ile devam eden mahkemesinde karar verildi. Ahmet Emre suç unsurlarının oluşmaması nedeni ile beraatine karar verildi.

İadei İtibar Yapıldı                   

Soruşturma kapsamında Burdur Valilik kararı ile muhtarlık görevinden açığa alınan Ahmet Emre, hakkındaki suçlamalardan aldığı beraat kararı sonrası muhtarlık mührünü yeniden aldı. Emre kararı sosyal medya hesabından “Allahıma çok şükür bugün görevimizi teslim aldık” diyerek duyurdu.

Adalete Her Zaman Güvendik

Türk Adaletine olan güvenim her zaman tamdı diyen Ahmet Emre, çıkacak karar ile ilgili de hiçbir zaman zerre kadar kuşku duymadık dedi. Adaletin er ya da geç tecelli edeceğini biliyorduk diyen Emre açıklanan mahkeme kararı ve beraberinde muhtarlık görevinin yeniden kendine verilmesinin ailesi ve dostları için büyük bir gurur olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BİR ANDA ALEV TOPUNA DÖNDÜ

BİR ANDA ALEV TOPUNA DÖNDÜ