18 Eylül 2020 Cuma

AHİLİK HAFTASI PANDEMİ GÖLGESİNDE KUTLANDI

AHİLİK HAFTASI PANDEMİ GÖLGESİNDE KUTLANDI

AHİLİK HAFTASI PANDEMİ GÖLGESİNDE KUTLANDI

14 Eylül 2020 Pazartesi 17:39 GÜNDEM

Koronavirüs covid-19 ile mücadele kapsamında bu yıl Burdur Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ahilik haftası etkinliklerini ziyaretler ve Atatürk Anıtına çelenk koyma ile sınırlandırdı. 
Her yıl büyük katılımla ve özel etkinliklerle kutlanan ahilik haftası pandemi ile mücadelenin gölgesinde bugün Atatürk Anıtına çelenk konularak başlandı. 
Kısıtlı etkinlik kapsamında Birlik Başkanı Metin Sipahi ve beraberindekiler Burdur Valiliğine geçerek Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız’ı ziyaret etti. Yılın ahisi seçilen Kaportacı Mehmet Özalp’e Valilik’te ahilik kaftanı giydirildi. 
Başkan Metin Sipahi pandemi nedeni ile etkinlikleri kısıtlamak zorunda kaldıklarını ifade ederek insan sağlığının herşeyden önce geldiğini söyledi.  Başkan Sipahi, “Covid-19 virüsü ile mücadelemiz halen devam ediyor. İnsanımızın sağlığı için önlemlere ve kurallara uymak zorundayız. Hayatımız normale döndükten sonra yeniden esnafımızla, Burdurlu vatandaşlarımızla ahilik etkinliklerini coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz” diyerek, “Bu vesileyle Esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran'ı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE DERS VE TENEFFÜS SAATLERİ BELLİ OLDU

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE DERS VE TENEFFÜS SAATLERİ BELLİ OLDU