21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

AÇIKLAMA GELDİ

AÇIKLAMA GELDİ

BUGÜNE KADAR KAÇ KİŞİ..?

06 Kasım 2018 Salı 17:53 GÜNDEM

Burdur Valiliği, Burdur'da yürütülen FETÖ/PDY operasyonu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.
İŞTE O YAZILI AÇIKLAMA:

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün asker yapılanmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ardışık telefon aramalarıyla ilgili soruşturmalar kapsamında,

İlimizde ve diğer illerde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatlı oldukları değerlendirilen şahıslar ile ilgili olarak;

26 Nisan 2018 tarihinden bu yana İlimiz merkezli olarak yapılan 4 ayrı operasyonda, içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 36 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 7’si tutuklanmış, 23’ü ise adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmıştır. 6 şahıs ile ilgili işlemler ise devam etmektedir.

Diğer illerde yürütülen soruşturmalarla ilgili yapılan çalışmalarda tespit edilip ilimizde bulunan/ikamet eden içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 18 şahıs gözaltına alınarak ilgili illere teslim edilmiştir. Bu şahıslardan 6’sı tutuklanmış, 10 şahıs adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmıştır. Diğer 2 şahıs ilgili Savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.

Ayrıca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şahıslar ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde bugüne kadar yapılan çalışmalarda toplam 364 (190’ı Bylock Kullanıcısı) şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan 151’i tutuklanmış,  122’si adli kontrol ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmış, 73’ü ise alınan ifadeleri akabinde savcılık/mahkemece serbest bırakılmıştır. 18 şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

İlimiz genelinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik mücadelemiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmeye devam edecektir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

f mehmet

14 Mayıs 2015 Perşembe 21:26

Çok şükür Adem hocam atandı.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUTSO'DAN TEPKİ

BUTSO'DAN TEPKİ