03 Aralık 2020 Perşembe

8 YAŞINDAKİ BİLGEKAĞAN KURTARILMA ANINI HEYECANLA TAKİP ETTİ

8 YAŞINDAKİ BİLGEKAĞAN KURTARILMA ANINI HEYECANLA TAKİP ETTİ

8 YAŞINDAKİ BİLGEKAĞAN KURTARILMA ANINI HEYECANLA TAKİP ETTİ

19 Kasım 2020 Perşembe 15:33 GÜNDEM

Burdur’da yaşayan 8 yaşındaki Bilgekağan Sarıcı, yol kenarındaki ağaçtan gelen ses üzerine yavru kedinin mahsur kaldığını görüp itfaiye ekiplerine haber verdi. Sarıcı bu arada kedinin kurtarılma anını cep telefonuna kaydetti. Görüntülerde Sarıcı’nın bir Youtuber edasında olayı anlattığı görülüyor. 

Burdur Bahçelievler Mahallesi Şehit Kalmaz Caddesinde bulunan ağacın tepesinde mahsur kalan yavru kedi, 8 yaşındaki Bilgekağan’ın duyarlılığı ve itfaiye ekiplerin çabaları sayesinde kurtarıldı. Ailesiyle birlikte halı sahadan dönen Bilgekağan, Onur apartmanı önünde bulunan ağaçta mahsur kediyi fark etti. Kedinin mahsur olması üzerine Bilgekağan durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine kısa süre içinde ulaşan Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kurtarılma çalışmaları başlatıldı. İtfaiye merdiveni yardımıyla ağacın tepesine ulaşan ekipler tarafından yavru kedi kurtarıldı. Soğuk havaya rağmen kurtarma çalışmalarını heyecanla takip eden Bilgekağan, o anları da cep telefonuyla kaydetti. Görüntülerde 8 yaşındaki Sarıcı’nın bir Youtuber edasında kurtarılma anını kaydettiği görülüyor.

Küçük Bilge Kağan kedinin kurtarılması sonrasında ise mutluluğunu öğretmeni ile paylaştı. Bilge Kağan babasının telefonundan öğretmenini arayarak, "öğretmenim söylediğiniz gibi yaptım. Zor durumda kalan kediyi görünce itfaiyeyi arayarak yardım istedim" dedi. Sebebi ise öğretmeninin Bilge Kağan'ı bu konuda duyarlı davranmaya itmiş olmasıydı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUCAK'TA HAZIRLIK KURSLARI İLK MEYVELERİNİ VERDİ

BUCAK'TA HAZIRLIK KURSLARI İLK MEYVELERİNİ VERDİ