20 Temmuz 2019 Cumartesi

  • 5,655 TL
  • 6,354 TL
  • 259,29 TL
  • 101.849

7 Şiddetinde Deprem Olabilir

7 Şiddetinde Deprem Olabilir

‘’Fethiye-Burdur Hattı Büyük Bir Depremi Üretebilecek Güçte’’

20 Mart 2019 Çarşamba 15:37 GÜNDEM

Resmi kayıtlara göre merkez üssü Denizli Acıpayam ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem Burdur ve Isparta da olmak üzere komşu illerde yoğun olarak hissedildi.

7 ŞİDDETİNDE DEPREM OLABİLİR

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşanan korkutan depremden sonra NTV canlı yayınına katılan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Okan Tüysüz artçıların devam edeceğini söyledi. Bölgenin sürekli olarak hareketli olduğunu belirten Tüysüz, ‘’ Depremin olduğu bölge Fethiye-Burdur fay hattı üzerinde bulunuyor. Bu fay hattı birbirine paralel birçok faydan oluşuyor. Bu deprem de bu faylardan birisinin kırılması sonucu oluştu. Bu hat üzerinde geçmişte 1970’te Burdur’da 1971’de de Fethiye’de 7 şiddetini aşan depremler oldu. Fethiye-Burdur hattı bu şekilde büyük bir depremi üretebilecek güçte. Bizim tek yapmamız gereken, gerekli önlemleri almak” dedi.

BURDUR VALİSİ HASAN ŞILDAK: ‘’HASAR, CAN VE MAL KAYBI YOK’’

Bu sabah Denizli’de yaşanan 5,5 şiddetindeki depremin Burdur merkezde de yoğun şekilde hissedilmesiyle birlikte yüksek katlı binalarda oturan bazı vatandaşlar sokaklara çıktı. Vatandaşları panik bürümesinin ardından açıklamada bulunan Burdur Valisi Hasan Şıldak, “Yaşanan depremle ilgili Denizli’den aldığımız bilgiler de olumlu yönde. Deprem İl sınırlarımıza çok yakın olan Acıpayam da yaşandı. Sabah saatlerinde 5’in üzerinde bir büyüklükte bir deprem kaydedildi. İl taramalarımızı yaptık. Özellikle Yeşilova, Tefenni ve Gölhisar İlçelerimizde ve İl Merkezimizde hissedildi. Köylerimizde olmak üzere vatandaşlarımızın oturduğu konutlarda hiçbir hasarın olmadığını, can ve mal kaybının olmadığını biliyoruz. Bundan dolayı da memnun oluyoruz. İnşallah tekrarları yaşanmaz. Artçı depremlerde devam ediyor. Endişeye mahal verecek herhangi bir durum olmadığını vatandaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Geçmiş olsun diyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıkılmadan Not Bıraktılar

Yıkılmadan Not Bıraktılar