16 Ocak 2021 Cumartesi

2021 YILI İL ÖZEL İDARESİ BÜTÇESİ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN

2021 YILI İL ÖZEL İDARESİ BÜTÇESİ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN

VALİ ARSLANTAŞ, "2021 YILI İL ÖZEL İDARESİ BÜTÇESİ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN"

29 Kasım 2020 Pazar 13:34 GÜNDEM

Burdur Valisi Ali Arslantaş, İl Özel İdaresi'nin 2021 yılı bütçesinin karara bağlandığı, İl Genel Meclisi Kasım ayı 20. birleşim son toplantısına katıldı.

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda bugün gerçekleşen  toplantıda 2021 yılı bütçesi görüşülerek kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından İl Genel Meclis Üyelerine hitap eden Vali Arslantaş, yoğun bir şekilde mesai harcayan meclis üyelerini çalışmaları dolayısıyla kutalayarak, 83 milyon olarak kabul edilen 2021 yılı bütçesinin İlimize hayırlı olmasını diledi.

Vali Arslantaş burada yaptığı konuşmada;

"İl Genel Meclisimizin kıymetli başkanı, çok değerli meclis üyesi arkadaşlarım, yoğun bir maratonun, yaklaşık yirmi günlük çalışmanızın neticesini bizlerde görmüş, şahit olmuş olduk.

Sizlerin çok iyi bildiği gibi İl Özel İdareleri, ilin ana itici motor gücüdür. İlin hangi konusu olursa olsun, bu dağdaki yaşayan bir hayvanın aç kalmasına engel olmak için yapılan çalışmada da, köylerimizde vatandaşlarımızın mahalli müşterek ihtiyaçlarının yerine getirilmesinde de, Bakanlıklarımızın ve merkezi idare kuruluşlarımızın yapacakları ildeki yatırımlarda da İl Özel İdarelerinin mührü vardır.

Sizleri bu şekilde bütçenin oylanmasında iş birliği içerisinde, hedef birliği içerisinde, vatandaşımıza köylümüze hizmet etme aşk, şevk ve heyacanı içerisinde görmekten, ziyadesi ile memnun oldum. Bunuda keyf bağışlamak için söylemiyor, hakikati dile getirmek için söylüyorum. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. 2021 yılı bütçemizi denk bütçe olarak çalıştığınızı biliyorum, memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Kıymetli arkadaşlar, yapacağımız projelerle elde edeceğimiz her yeni geliri, ayrıca bütçeleştirmesini sene içerisinde zaten birlikte yapacağız.

Biraz bütçemizde kısıntı var fakat, 2021 yılında elde edeceğimiz gerçek gelirin, giderle denkleştirilmesiyle bir bütçe çalıştınız. Geçtiğimiz yıla nazaran belli fedakârlıklarda yapmak durumunda kaldınız. Bunu hep birlikte göğüsleyeceğiz. Hem hizmeti yapacağız, hem de sürdürülebilir bir mali disiplin sağlayacağız.

Kıymetli arkadaşlarım, inşallah yatırımlardan hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Vatandaşların ihtiyaçlarının yerine getirilmesinden de taviz vermeyeceğiz.

Burdura yakışır hizmet etmeyi sizler ve idareyle birlikte, hep birlikte yapacağız. Yine KÖYDES işlerimizde de Kaymakamlarımızla, İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımın uyum içerisinde, yapılacak işleri birlikte planlayarak devam etmesini salık veriyoruz. Bu konunun takipçisi de olacağız. Kaymakamlarımızla birbirlerinizin rakipleri değilsiniz, çalışma ve çözüm ortaklarısınız. Bunu bu şekilde görüp, bu şekliyle devam edeceğiz. Kaymakamlarımızın riyasetinde ilçelerimizde yatırım programımızı, ihtiyaçlarımızı belirleyeceğiz. Yereldeki ihtiyaçların en iyi tespit edeni sizler olacağınız için, hem İl Özel İdaresi yatırımlarını hem KÖYDES yatırımlarını birlikte yapacağız inşallah.

Sizlerin bizimle paylaşmak istedikleriniz var ise onlarına dinlemek istiyorum, söz almak isteyen arkadaşlarınıza söz vereceğiz, bu arada meclis salonumuzda hayırlı uğurlu olsun Allah güzel hizmetler etmeyi nasip etsin burada hepimize." diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantıya başta Vali Arslantaş olmak üzere, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel İdare birim müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

YUSUFÇA GÖLETİNE EK ÖDENEK AKTARILDI

YUSUFÇA GÖLETİNE EK ÖDENEK AKTARILDI