27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
SON DAKİKA

Yazdığı Proje ile 13 Bin 960 Euro Hibe Alacak

Yazdığı Proje ile 13 Bin 960 Euro Hibe Alacak

80 Öğrencisi Bulunan Okul İtalya'ya Eğitime Gidiyor

17 Kasım 2016 Perşembe 10:31 EĞİTİM

Burdur merkeze bağlı Hacılar Yılmaz Turgan İlkokulu okul öncesi öğretmeni Meryem Coşkun Kaymak yazdığı proje ile Burdur’da bir ilki başardı. Yalnızca 80 öğrencisi bulunan ve taşımalı eğitim veren okul için hazırladığı proje ile 13 bin 960 Euro hibe alacak., Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen ERASMUS+ Programı kapsamında sunduğu KA1-Okul Eğitimi Personel Hareketlilik projesi büyük beğeni aldı.  İletişimin esas alındığı proje 3246 başvuru içerisinden seçilerek ilk 81’e girdi ve 93 puan aldı.

Amaç farkındalık yaratmak

2016 yılı içerisinde Burdur’un tek kabul gören projesi unvanını da taşıyan çalışma etkili İletişim becerilerini konu alan, okul personelinde, öğrencilerde ve öğrenci velilerinde farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Bu yüzden ise  “Trustyand Real Key” yani Güvenilir ve Gerçek Anahtar adını taşıyor.

 

Tam kadro İtalya’ya gidecekler

Proje kapsamında Hacılar Yılmaz Turgan İlkokulu tüm kadrosuyla eğitim almak üzere İtalya’yı ziyaret de edecekler. Bu ziyaretlerde,  eğitim kursuna katılım, okul ziyaretleri, kültürel geziler gibi birçok aktiviteler yer alacak. Bu geziler sonrasında ise gözlem ve deneyimler basılı ve görsel materyal haline getirilerek, Türkiye genelindeki Milli Eğitimlerin ARGE bölümlerine dağıtımı yapılacak. Yurt dışında alınacak eğitim ile birlikte düzenlenecek konferanslarla ve etkinliklerle iletişim adına Burdur’un tüm okullarını da kapsayan çalışmalar olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

17 Kasım 2016 Perşembe 13:54

Tebrik ederim, muhteşem başarı.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakımsızlıktan kırılıyordu, en doğru karar verildi

Bakımsızlıktan kırılıyordu, en doğru karar verildi