Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,350 TL
  • 6,080 TL
  • 213,96 TL
  • 91.121

VALİ YILMAZ’DAN REKLAM AYARI!

VALİ YILMAZ’DAN REKLAM AYARI!

VALİ YILMAZ’IN KONUŞMASI, BAŞKAN ERCENGİZ’İ AKILLARA GETİRDİ…

20 Ekim 2017 Cuma 14:58 EĞİTİM

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası işbirliğiyle, kentte okulların açılmasıyla birlikte okullara kırtasıyie ve giyim yardımı yapıldı.
Burdur Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Konferans Salonu’nda sabah saatlerinde gerçekleştirilen dağıtım törenine Vali Şerif Yılmaz, protokol mensupları ve çok sayıda okul müdürü katıldı.  
Törende bir konuşma yapan Burdur Valisi Şerif Yılmaz, dağıtılan malzemelerde gizlilik esasına dikkat çekerek Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e üstü kapalı gönderme yaptı.

BELEDİYENİN BU YILKİ KIRTASİYE YARDIMI AKILLARA GELDİ!
Vali Yılmaz’ın bu konuşması, daha önce Burdur Belediyesi tarafından yapılmak istenen ancak, Milli Eğitim Müdürlüğü kanalı ile yapılması gündeme gelince, iptal edilen kırtasiye yardımını akıllara getirdi.
Bilindiği gibi, bir süre önce Valilik ile Belediye arasında yaşanan bu kriz Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı birleşiminde gündeme taşınmıştı. Başkan Ercengiz de bu yaşananları sert bir dille eleştirmişti.
Her yıl yaptığı eğitim yardım malzemelerini belediye logosu ve ismiyle okullarda dağıtan ve boy boy fotoğraf çektiren Başkan Ercengiz’e Vali Yılmaz, isim vermeden göndermede bulundu.

VALİ YILMAZ: “ÇOCUKLAR REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILMAYACAK”
Dağıtım esnasında dağıtımı yapılan giysi yardımları arasında yer alana montu eline alan Vali Şerif Yılmaz, “Bu yıl ilköğretim haftası açılışında yaptığım konuşmada bazıları alındı, bundan sonra ilimizdeki okullara yapılacak olan yardımlarda,  öğrencilere yapılan yardımlarda sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek dedik. Çocuklar reklam malzemesi olarak kullanılmayacak, fotoğraf çektirilip kamuoyu ile paylaşılmayacak dedik. Bunun ilk örneğini Bucak Ticaret Odasında, vermiş olduğu yardımların dağıtımını örnek gösterdim” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ!

BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ!