28 Şubat 2020 Cuma

Sınırları Aşan Proje Ağaç Dikimi İle Başladı

Sınırları Aşan Proje Ağaç Dikimi İle Başladı

Çocukların Hayallerini de Gerçekleştirecekler!..

29 Mart 2018 Perşembe 14:00 EĞİTİM

Karamanlı’da Devrim İlkokulu öğretmeni Cennet Aksu tarafından hayata geçirilen ‘Dünya Yeşeriyor Hayaller Gerçekleşiyor’ projesi, ülke sınırlarını aşarak uluslararası düzeye çıktı.

 

Hürriyet Mahallesinde bulunan parka alanında yapılan törene, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Belediye Başkanı vekili Abdurrahman Ören, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Tören sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam İlker Eker, Karamanlı özelinde başlayan ‘Dünya Yeşeriyor Hayaller Gerçekleşiyor’ projesinin şu an ülke sınırlarını açtığını anlattı.

 

Projenin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın destelediği E twinning plus projesi olduğunu kaydeden Eker, “Şu anda 223 katılımcımız var. İçerisinde Polonya, Arnavutluk ve Azerbaycan gibi ülkelerinde olduğu 7 farklı ülkeden katılımcıların bulunduğu geniş çaplı bir proje. Bizim için gurur verici çünkü farklı ülkelerden katılım olması ve projenin amacını düşündüğümüz zaman gerçekten eğer amacına ulaşabilirse ses getirebileceğine inanıyoruz ki şu anda ses getirmiş durumda. Projemiz birçok il tarafından sahiplenildiği için çok sevinçliyiz.” dedi.

 

Kaymakam Eker, projenin ağaçların dikilmesiyle başladığını dile getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Sadece Karamanlı’da değil ülkenin birçok ilinde, birçok ülkede bir taraftan ağaçlandırma faaliyetlerine destek olmak amacıyla dünya yeşerecek, diğer taraftan da Mayıs ayı içerisinde proje kapsamında oluşturulan ‘Hayaller Sandığı’ vasıtasıyla, çocuklarımız hayal ettikleri şeyleri sandığa atacaklar. Beraberinde de inşallah gerek devlet olarak gerekse de hayırseverlerimiz olarak bunları bir araya getirip, çocukların hayallerini gerçekleştireceğiz.”

 

Projenin kurucusu Cennet Aksu, ilk başta projenin’81 İlde Yeşeren Hayallerde El Eleyiz’ adıyla ülke genelinde başlattığını söyledi.

 

Aksu, “Daha sonra yurt dışından 7 ülkenin katılmasıyla uluslararası hale geldi. Adını ve logosunu değiştirdik. Proje ile Türkiye ve yurt dışında binlerce fidan dikildi. Bunun mutluluğu hepimizde okunuyor. Fidanlar yeşerdikçe hayaller de gerçekleşmeye başlayacak ve çocuklarımız mutlu olacak. Bir çocuğun mutluluğu demek, bizim için dünyaya bedel. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz.” Diye konuştu.

 

Projenin finalinden de bahseden Aksu, 23-24 Haziranda Karamanlı’da ve 30 Haziranda da Ankara’da olmak üzere iki final düzenleneceğini ve hatıra ormanı oluşturulacağını kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tefenni’de ardı sıra kesilmeyen projeler!

Tefenni’de ardı sıra kesilmeyen projeler!