Realtime website statisticsRealtime website statistics

20 Temmuz 2018 Cuma

  • 4,790 TL
  • 5,616 TL
  • 190,01 TL
  • 94.082
SON DAKİKA

Sağlık için her öğrenciye bir elma kampanyası

Sağlık için her öğrenciye bir elma kampanyası

Isparta'nın Gelendost Elması Öğrencilere dağıtıldı

17 Mart 2017 Cuma 16:08 EĞİTİM

Isparta Kent Konseyi ve Burdur Kent Konseyi birlikteorganize ettiği "sağlık için günde bir elma" kampanyası Isparta Gelendost Belediyesinin destekleri ile Sakarya İlköğretim okulunda yapıldı. 


Fındık, üzüm ve sütten sonra elmanında okullarda dağıtımının yapılmasına dikkat çekmek amacı ile Isparta Kent Konseyi ve Gelendost Belediyesi ortaklığı ile geliştirilen proje ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın,  bu konuda desteğini alarak öğrencilerin tamamına elma dağıtımı yapmak.  Türkiye'nin elma üretiminin 4'te 1'ini üreten Gelendost ilçesi hem elmanın kalitesi hem de aroma ve lezzeti ile gerek Türkiye'de gerekse yurt dışının birinci tercihi olarak öne çıkıyor.


Konu ile ilgili açıklama yapan Isparta Kent Konseyi Başkanı Mahmut Bülbül, "sağlığınız için günde bir elma tüketin" kampanyasının gereksinimini anlattı. Elmanın vücuda olan faydasını doktor gözü ile öğrencilere anlatan Bülbül, amaçlarının tüm öğrencilere sağlık deposu elmanın dağıtımını sağlamak olduğunu söyledi. 


Biz bir elmanın yarısıyız!..


Sondasındakonuşan Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin Isparta ve Burdur kardeşliğine vurgu yaptı. Biz bir elmanın iki yarısıyız diyen Başkan Sezgin, Gelendost'un elma üretiminde lider durumda olduğunu söyledi. Yurt içi tüketiminin yanı sıra, yurt dışına ihracaatta da ciddi ivmelerin kazanıldığına vurgu yaparak, sağlık için günd bir elma türetin kampanyası ile de bölge elmasının tüm öğrencilere ulaştırılmasının hedeflendiğini söyledi. Yapılan konuşmalar ve yarışmalardan sonra öğrencilere elma dağıtımı yapıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Jandarma'dan Uyuşturucuya Geçit Yok

Burdur Jandarma'dan Uyuşturucuya Geçit Yok