20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Örnek gençlikten, örnek projeler…

Örnek gençlikten, örnek projeler…

Burdur Bahçeşehir’in gençleri geleceğe iz bıraktı!..

03 Mart 2017 Cuma 00:42 EĞİTİM

İzmir’de düzenlenen FLL Robotik Turnuvalarında Burdur’un gururu olan Burdur Bahçeşehir’in öğrencileri, bu kapsamda kendilerine ayrıca “özdeğerler ödülünü “kazandıran  "Göl Yoksa Burdur Yok,Burdur Yoksa Dikkuyruk Yok" adlı projenin bugün geniş katılımlı bir etkinliğini düzenlediler.

 

Program kapsamında, Burdur Bahçeşehir Kolleji yanında bulunan Belediyeye ait boş alana projede sunulan gölün su seviyesinin çekilmesine en etkili çözüm olarak buldukları susuz tarım lavantanın dikimi ile Lisinia Yaban Hayatı Koruma Ve Rehabilitasyon Merkezinden getirilen şahin ile Burdur Orman İşletme Müdürlüğünden getirilen kekliklerde yaban hayata bırakıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Kurucu Hurşit Çetin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Okyar ve Gazilerin katıldığı etkinlik oldukça renkli görüntülere de sahne oldu.

Elde edilen başarıdan övgüyle bahseden Başkan Ercengiz, “Burdur’un böylesi önemli yerlerde temsil edilmesinin ve isminin duyurulması bizim için en büyük gurur vesilesidir” dedi. Başkan Ercengiz, “Okul yapısı gençlerin önünü açan ve özgür bir ortam yaratan şekli ile umuyorum ki gelecek yıllarda da daha büyük başarılar elde edilecek” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Alagöz İŞKUR'un Personel Dağılımına Ateş Püskürdü

Alagöz İŞKUR'un Personel Dağılımına Ateş Püskürdü