blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

İktisatçı Rektör'ün MAKÜ'yü pazarlama teknikleri

İktisatçı Rektör'ün MAKÜ'yü pazarlama teknikleri

Rektör İktisatçı olunca hesaplar şaşmıyor!..

27 Mayıs 2016 Cuma 19:54 EĞİTİM

İktisat Rektör’ün hesaplar yanılmıyor. Hedeflerinin önünde giden Rektör Adem Korkmaz MAKÜ ye öğrenci çekmek için mevcut bölümlerin isimlerini güncelliyor, öğrenciler hangi bölümü daha çok tercih ediyorsa o bölümü açmak için gayret gösteriyor. Korkmaz’ın 4 Yıllık görev süresinin sonunda ise hedefi 40 bin öğrenciyi MAKÜ’ye kazandırmak.  Bu kadar bölümün MAKÜ’ye kazandırılmasının sırrını ise Rektör Korkmaz, pes etmemek  ve umutsuzluğa kapılmamak olarak özetliyor, sonuç almak için ise kapılarda bekliyoruz diyor.

 

Göreve gelişinin 1. Yılında gazetecilerle bir araya gelen MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz bugüne kadar yapılan çalışmalar ve hedefler hakkında bilgiler verdi. Şuan 25 bin öğrencisinin olduğunu söylediği MAKÜ için hedefinin görev süresinin sonu olan 4. yılda 40 bin  olduğunu yineledi. Bu yıl 10 bin in üzerinde öğrenci için YÖK’e başvuruda bulunulacak. MAKÜ her yıl için ise ortalama yüzde 25 öğrenci sayısında büyümeye devam ediyor.

 

Yurt yatırımı yok ama…

Yurt konusunda da önümüzdeki dönem için yatırımın söz konusu olmadığını dile getiren Rektör Adem Korkmaz bunun için Burdurlunun yaklaşımı ve fiyat politikasının önemli olduğunu söyledi. Özellikle ilçelerde okuyan öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları dile getiren Rektör Korkmaz, Burdur merkez de fiyat politikaları ile ilgili sık sık öğrencilerden şikayetler geldiğine dikkat çekerek, bu hususta hassas olunmasını istedi. Öğrenci sayısının şehir için önemini çok iyi bildiklerini de dile getiren Korkmaz yurt ve apartların boş kalması KYK yurtları ile alakalı olmadığını da söyledi. Bu husus ta fiyat politikalarının çok önemli olduğunu da hatırlattı.

 

Bir yılda 155 personel

Göreve geldiğinden bugüne kadar geçen sürede 155 personelin MAKÜ’ye katıldığını söyleyen Rektör Adem Korkmaz, 16 Profesör, 23 doçent, 60 yardımcı doçent, 33 araştırma görevlisi, 19 öğretim görevisi, 2 uzman ve 5 okutmanın aileye katıldığını söyledi. MAKÜ akedemik kadrosunda ise toplamda 805 kişi bulunuyor.

 

Son 1 yılda hızına hız kattı

2006 yılında 3 fakülte, 5 meslek yüksek okulu ve 1 yüksek  okul ile kurulan MAKÜ 2015’in sonuna geldiğinde bu sayısına 3 fakülte, 5 meslek yüksek okulu ve 5 yüksek okulu bünyesine kattığını ifade eden Rektör Adem Korkmaz  son bir yılda ise bu sayısının kayıtlı 4 ancak buna 3 fakülte daha eklenerek sayının 7’ye çıkacağını söyledi. Ayrıca buna ek olarak 3 meslek yüksekokulu ve 1 konservatuar eklendiğinin altını çizdi.

 

İlçelerde MYO düşünülmüyor

İlçelerden Meslek yüksek okulu ve fakülteler kurulması için taleplerin geldiğini dile getiren Rektör Adem Korkmaz yakın tarihte hiçbir ilçede meslek yüksek okulu açılmasının planlanmadığını söyledi. Yalnızca büyük baskılar neticesinde Bucak’a 2 fakülte kazandırıldı diyen Korkmaz Karamanlı’nın da istekte bulunduğunu ancak YÖK’ün 20 bin nüfus engelinin karşılarına çıktığını ifade etti.

 

Spor merkezleri Burdur için çok önemli            

 

Üniversite – şehir bütünleşmesi denkleminde sürekli girişimler içinde bulunan Rektör Adem Korkmaz son projesi ise Burdur’un ekonomik ve sosyal gelişimine katkı vermesini düşündüğü spor turizmi. Bölgenin spor turizmi pastasından pay alması için MAKÜ içerisinde oluşturularak sportif proje ile ilgili ise Korkmaz “Başta, son yıllarda bir gelişme trendi içerisindeki Motor Sporları, Dağ Bisikleti olmak üzere her türlü atletizm branşından ata sporumuz yağlı güreşe kadar spor alanlarının gelişimine katkı sağlayacak bir projedir. Böylelikle sporu, salon sporları ya da futbol ikileminden çıkarıp daha geniş kitlelere ulaşılacak, projeyle aynı zamanda spor turizmine de alt yapı desteği sunulacaktır. Kamp merkezi ile her türlü spor ekipleri burada ağırlanabilecek” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MAKÜ'nün mimarı Gündüzalp aldı eline mikrofonu

MAKÜ'nün mimarı Gündüzalp aldı eline mikrofonu