20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

BURDUR'DAKİ LİSELİLER AVRUPAYA AÇILIYOR!..

BURDUR'DAKİ LİSELİLER AVRUPAYA AÇILIYOR!..

BURDUR BAHÇEŞEHİR'DEN AB ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ PROJESİ

18 Ağustos 2017 Cuma 17:22 EĞİTİM

Burdur Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan; 2017 yılı Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programı Okul Eğitimi Projesi kabul edildi.
Bu proje kapsamında, 2017 yılı için AB'nin ön gördüğü alt önceliklerden biri olan 'Meslek hayat öncesi çekirdek beceriler' başlığı altında hazırlanmış olup, lise öğrencilerinin erken yaşta; '- baskı altında çalışabilme, - iki dilde iş arayabilme, - grup liderliği ve problem çözüm odaklı iş hayatı' gibi becerilerinin amaçlandığı belirtildi.

ORTAK PAYDA: 'FORUM TİYATRO'
Bu edinimler için ortak yöntem olarak tüm Avrupa Birliği’nin kabul ettiği 'Forum Tiyatro'nun tüm ortaklarca kabul edildiği ve projenin geçmesinde önemli bir yere sahip olduğu kaydedildi.

BAHÇEŞEHİR'İN ÖĞRENCİLERİ AVRUPA'YA GİDECEK
AVRUPALI ÖĞRENCİLER DE BURDUR'DA EĞİTİM ALACAK!..

Türkiye'den Burdur Bahçeşehir Koleji’nin ortak olduğu projenin diğer ortakları ise Romanya, Makedonya, Portekiz ve Bulgaristan.
Proje süresince aktif olarak yer alacak olan lise öğrencilerimiz periyodik olarak yurt dışına çıkacakları ve bahsi geçen becerilerin edinimi için aktif eğitimci olacakları ifade edildi.
Bu eğitimlerden biri de 2018 Mayıs Ayı'nda Burdur Bahçeşehir Koleji Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek olan ve okul öğretmenleri tarafından yabancı öğrenci ve öğretmenlere İngilizce olarak verilecek eğitim...

Forum Tiyatro nedir?
Toplumsal konuları ele alması ve değişik yaklaşım ve çözümler üretmeye olanak sağlaması, izleyen ve izleneni oyuna katması nedeniyle eğitimde drama çalışmalarında bir teknik olarak da kullanılmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MİLLETVEKİLİ PETEK, A HABER'E KONUK OLUYOR!..

MİLLETVEKİLİ PETEK, A HABER'E KONUK OLUYOR!..