01 Haziran 2020 Pazartesi

Bucak Akdeniz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Sahaya İndi

Bucak Akdeniz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Sahaya İndi

Mahallenin Yaşlı ve Anne Adaylarını Sağlık Taramasından Geçirdiler

10 Mayıs 2018 Perşembe 12:35 EĞİTİM

Bucak Akdeniz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri hazırladıkları proje ile sahaya inerek örnek çalışmalara imza attılar. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “ Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor”  Projesi kapsamında “Lisemiz meslek, sağlığa destek” ve “Meslek Lisesinde okuyoruz, evinize geliyoruz” sloganı ile yola çıkan genç öğrenciler öncelikle yaşlı ve gebeler için bilgilendirici broşürler hatırladı. Sonrasında mahallelerinde bulunan gebe ve yaşlıları ziyaret ettiler.

Yaşlıları sağlık taramasından geçti                

20 Yaşlının evini ziyaret eden Meslek Dersleri öğretmen ve 12. sınıfı öğrencileri hep sağlık kontrolünde bulundular hem de bilgilendirme yaptılar. Yaşlıların tansiyon, nabız, kan oksijen seviyelerine bakın öğrenciler, kronik hastalıkları ve devamlı kullandığı ilaçları hakkında da bilgiler alarak bu konularda eğitim verdiler. Yapılan kontrollerde kuşkulandıkları yaşlıları da sağlık kurumlarına yönlendirdiler.

Anne Adayları tek tek bilgilendirildi

Proje kapsamında 6 gebe ailede ziyaret edildi. Hamile anne adaylarına normal doğumun faydaları, emzirmenin bebek üzerindeki önemi  ile emzirme teknikleri hakkında bilgiler veren öğrenciler aynı zamanda bebeklerin beslenmesine yönelik bilgilendirici broşürlerde verdiler.

İhtiyaç sahiplerine de yardım paketi hazırlandı

Sağlık alanındaki taramaların haricinde projenin sosyal tarafı ile de okullarında bulunan ihtiyaç sahipleri ailelere de erzak paketleri hazırlandı. Okul Aile Birliği yönetimi, birlik üyeleri ve okul personelinin katkıları ile hazırlanan paketler yapılan ev ziyaretlerinde dağıtımı yapıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VALİ BALCIOĞLU’NA ZİYARET ÜSTÜNE ZİYARET

VALİ BALCIOĞLU’NA ZİYARET ÜSTÜNE ZİYARET