16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,220 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

'Biz Sorumluluğumuzu Yerine Getirdik'

'Biz Sorumluluğumuzu Yerine Getirdik'

Başkan Civan, MAKÜ Sağlık Yüksekokulu İle İlgili Konuştu..

05 Ekim 2017 Perşembe 21:26 EĞİTİM

S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Civan inşaatı devam eden Bucak Sağlık Yüksekokulu ile ilgili açıklama yaptı.

S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Civan; “Sivil toplum kuruluşu olarak Bucak ilçemizde eğitimin gelişmesi için üzerimize düşeni yapmak amacıyla 2016 yılında Sağlık Yüksek Okulu için protokol imzaladık” diyerek, protokol gereğini kooperatif olarak yerine getirdiklerini belirtti.

S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Civan; “19 Şubat 2016 tarihinde S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifimiz adına ben, Makü adına Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve dönemin Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu protokol imzaladık. Protokolün amacı Bucak ilçemize güzel nezih bir eğitim öğretim yuvası kazandırmak olup, buna göre kooperatif ile belediye ve üniversite arasında karşılıklı iyi niyet kuralları çerçevesinde bir anlaşma yapılmıştır. İlgili protokolün 4. Maddesi ve 8.Maddesi S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin sorumluluklarını belirtmektedir. Biz S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak sorumluluklarımızı yerine getirdik. Bundan sonraki sorumluk protokole imza atan kurum ve kuruluşlarındır.”dedi.

S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Civan 16 Şubatta imzalanan protokolün halka açık olduğunu, bunun için yayınlanmasında her hangi bir sakınca olmadığını söyleyerek protokolü kamuoyu ile paylaştı.

İŞTE, O PROTOKOL

“MEHMET AKİF ERSOY ÜNIVERSITESI BUCAK SAĞLIK YÜKSEKOKULU YÜKSEKOKUL BİNASI YAPIM PROTOKOLÜ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Sağlık Yüksekokulu binasının yapımı işinde S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Bucak Belediyesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasında aşağıdaki şartlar dahilinde bir protokol yapılacaktır. Bu protokolde bundan sonra S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi; Kooperatif, Bucak Belediyesi; Belediye ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de Üniversite olarak anılacaktır.

1-İşbu protokolün amacı Bucak ilçesine güzel ve nezih bir eğitim öğretim yuvası kazandırmak olup buna göre kooperatif ile belediye ve üniversite arasında karşılıklı iyi niyet kuralları çerçevesinde bir anlaşma yapılmıştır.

2- İşbu protokolün imzalanmasından sonra Üniversite en kısa zamanda Bucak ilçesinde yapılacak Bucak Sağlık Yüksekokulu binası için Bucak Belediyesine ait Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bahçesi içerisinde bulunan arsalar' yapılacak okul binası için belediyeden temin edecektir. Bu arsaların belediyeden temini ile ilgili tüm yasal yükümlülük üniversiteye ait olup kooperatifin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

3- Üniversite tarafından okulun yapımı için uygun yer bulunduğunda vakit kaybetmeksizin okul yapım inşaatı ile ilgili ihale işlemleri ve hazırlıkları yapılacaktır.

4- Bu aşamalar tamamlandıktan sonra yani ilk etapta okul yeri için arsa temin edildiği ve ardından okul yapım işi için ihale düzenlendiği takdirde kooperatif, üniversiteye okulun yapımında kullanılmak üzere toplamda 2.000.000 TL ödeme yapacaktır. Bu toplam 2.000.000 TL’lik ödeme ise şu şartlar dahilindepeyder pey ödenecektir. Buna göre; Okul yapım işi ile ilgili ihalenin yapılacağı tarih belli olduğunda ihaleye 1 ay kala kooperatif tarafından üniversitenin hesabına 1.000.000'TL yatırılacaktır. Sonraki ödemeler ise müteahhit firmaya hak ediş ödemesinden en geç bir hafta öncesinde kooperatif tarafından üniversitenin hesabına yapılacaktır. Dolayısıyla ihale öncesi ödenen 1.000.000 TL ile birlikte hakkediş tutarındaki diğer tüm ödemelerin toplamı 2.000.000 TL olacak ve 2.000.000 TL'yi geçmeyecektir. Okul yapım maliyetinin kalan kısmından kooperatif sorumlu olmayacaktır.

5- Okulun yapımı için gereken diğer tüm maliyetler, yani okul yapılacak arsanın maliyeti, bina yapımının kooperatif tarafından verilecek 2.000.000 TL'yi aşan maliyeti belediye ve Üniversitenin işbirliğinde tamamlanacaktır. Yüksekokul binasının eğitim öğretime hazır hale gelmesi için gerekli demirbaş, ekipman ve personel gibi ihtiyaçlar ise üniversite tarafından karşılanacaktır.

6- Yüksekokul binası; olağanüstü durumlar olmadığı takdirde ihalenin yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde tamamlanacak ve eksiksiz olarak eğitim öğretime hazır hale getirilecektir.

7- Yapılacak olan yüksek okul binası Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bucak Sağlık Yüksekokulu olarak adlandırılacaktır. Okul binasına verilen bu isim ileride değiştirilmeyecektir.

8- İşbu protokol gereğince yapılması amaçlanan okulun yapımı işinde kooperatifin tek yükümlülüğü işbu protokolün 4. Maddesi gereğince peyder pey ödenecek toplam 2.000.000 TL'lik ödemede olup, bunun dışında kooperatifin bir yükümlülüğü ve sorumluluğu yoktur. Okul yapımı ile ilgili yapılacak diğer tüm işlerden; arsa temini, ihalenin yapılması, müteahhit ile üniversite arasındaki karşılıklı hak ve borçlardan, okul inşaatında çalıştırılacak işçilerin sigortalardan, yapım sırasında meydana gelecek kazalar vb. hususlardan dolayı kooperatifin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. İşbu protokol 2 sayfa, 8 madde ve 4 suret olarak hazırlanmış, birlikte okunarak tarafların iradelerine uygun bulunduğu için imza altına alınmıştır. 19.02.2016”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ömer ÖZDAMAR

05 Ekim 2017 Perşembe 21:45

Sayın editörüm, haber mantığında bir hata vardır.. İnşaat durduğu için konuyu gündeme getirdim ve haber-yorum üzerine bu açıklama geldi.. Siz haberin başlangıcında inşaatı devam eden diye giriş yapmışsınız, elbette editör hatası olmuş.. Çünkü inşaat devam etse ne ben konuyu gündeme getiririm, ne de açıklama olurdu.. Bilgilerinize.. Saygılar..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Haydi, bir tuğla da siz koyun!..

Haydi, bir tuğla da siz koyun!..