20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

AYNI ÜNİVERSİTEDE YETİŞEREK REKTÖR OLDULAR AMA...

AYNI ÜNİVERSİTEDE YETİŞEREK REKTÖR OLDULAR AMA...

Biri eliyle öğrencisine çay dağıtıyor, diğeri mesajla - mobille işi bitiriyor!..

18 Ağustos 2017 Cuma 19:52 EĞİTİM

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ile aynı dönemde göreve gelen ve Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörlüğü görevine gelen Prof. Hüseyin İlker Çarıkçı, son dönemde farklı şekillerde yürütülen öğrenci karşılamaları konusunda gündem konusu oldu.

BU, ÇAY DAĞITAN MÜTEVAZİ REKTÖR!
Göreve geldiği günden bu yana öğrencilerle iletişimini hep üst seviyede tutmaya özen gösteren MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, bu yıl yine sabahın erken saatlerinde soluğu Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde aldı.
Burada üniversitesine kayıt yaptırmak üzere gelen öğrenci ve ailelerini karşılayan Rektör Korkmaz ve ekibi, kahvaltıdan tutun da üniversiteye ulaşıma kadar her şeyi tam anlamıyla hazırlayarak, büyük takdir topladı.
Sağlanan bütün imkanların yanı sıra öğrencilerine kendi elleriyle çay doldurarak ikram eden MAKÜ Rektörü Korkmaz, bu davranışıyla da ilk günden yine herkesin ilgi odağı oldu.

BU DA SMS ATAN MOBİL REKTÖR!
Burdur'da bütün bunlar yaşanırken, hemen yanı başındaki komşu Isparta'da bulunan üniversitede ise tabir caizse yaprak kımıldamıyordu.
MAKÜ Rektörü'nün gösterdiği gayret ve çabaların aksine, SDÜ öğrencilerinin indiği Isparta otogarında ise, yurt kaydı yapmak isteyen kamp kuran işletmecilerden başka kimsenin olmadığı gözlendi.
Değil otogar, üniversitenin sınırları içerisinde dahi öğrencilerin bir kez olsun tanıma fırsatı bulamadığı Rektör Çarıkçı, kente kayıt için gelen öğrencilere yalnızca cep telefonları üzerinden 'Hoşgeldin' demekle yetindi.
Öğrencilerin mobil telefonları üzerinden kullanabileceği destek ve yönlendirme hizmetlerini de ekibine tamamlatan Rektör Çarıkçı, suya - sabuna dokunmadan bu işi de halletti.

AYNI ÜNİVERSİTEDE YETİŞEN İKİ REKTÖR!
Her iki kentte bulunan üniversite ve otogarlarda bu manzara ve hizmet yaşanırken, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak aynı dönemlerde çalıştıktan sonra yine aynı dönemlerde Rektör olan iki isim gündem konusu oldu.
Durumu sosyal medya üzerinde mercek altına alan bazı öğrenciler, iki seçenek arasında kaldıklarında; tercihlerini MAKÜ'den yanı kullanacaklarını ilettiler.

BOMBA15 - ANALİZ HABER

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

gndgd

22 Ağustos 2017 Salı 05:41

Adem hoca ve İlker hoca ikisi de vakitlerinin büyük bir kısmını öğrencilere veriyor. İkisi de öğrenci ile iç içe. İkisini de tebrik ediyorum.

gndgd

21 Ağustos 2017 Pazartesi 13:54

Rektör hoca başkadır başka MAKÜ için büyük fırsat geceli gündüzlü koşturuyor. Allah uzun ömürler sağlık sıhhat versin.

asd

20 Ağustos 2017 Pazar 02:08

önemli olan çay dağıtmak mı ? akademik kadrolarda hiç bir gelişme yok. bölüöler gelişmiyor kadrolara yeni ismler eklenmiyor. sadece veterinerlik fakültesine yatırım var boyşemi gelişecek makü yazık..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR’U KARIŞTIRAN YARDIM KRİZİ!

BURDUR’U KARIŞTIRAN YARDIM KRİZİ!