20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,743 TL
  • 6,328 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

Ağlasun'da Okuma-Yazma Seferberliği

Ağlasun'da Okuma-Yazma Seferberliği

Okuma-Yazma bilmeyen tek kişi kalmayacak!..

05 Mart 2018 Pazartesi 12:07 EĞİTİM

Ağlasun İlçe Milli Eğitim Müdürlü yine örnek bir projeye hayat vermek için kolları sıvadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan tarafından Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği için Ağlasun çalışmalara hızlı bir giriş yaptı.

Evler Tek Tek Geziliyor

Ağlasun   İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için ev ev gezerek herkesi ziyaret ediyorlar. Oluşturulan kurul köylerden beldelere ve mezralara kadar yaptığı ziyaretlerle okuma yazma bilmeyen kişileri tespit ediyor.

Şimdilik 8 Nokta

Okuma Yazma bilmeyen bir tek kişi kalmayınca ya kadar çalışmalarını sürdürecek olan Ağlasun İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi yetkilileri şimdiye kadar 8 farklı noktada kurs merkezleri oluşturdu. Talep olması durumunda ise ilave kurs merkezleri açılarak okuma ve yazma öğretilecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

general

25 Aralık 2014 Perşembe 09:25

şu üniversitede bir tane akıl izan sahibi insan çıkmaz mı ya? tıp fakültesini sadece binaya endeksleyen zihniyetten bir cacık olur mu? tıp fakültesi ne demek, hekim nasıl yetişir, kiminle yetişir düşünen var mı? sırf cici yönetici olmak için sorumsuzca işlerin peşine düşülüyor....daha benim üniversitemde kütüphane yok kütüphane! kütüphane dediğimiz ve güya 24 saat açık diye milleti kandırdığımız yer sks nin deposu !!!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sizde Bir Çocuğun Hayalini  Gerçekleştirmek İstemez misiniz?

Sizde Bir Çocuğun Hayalini Gerçekleştirmek İstemez misiniz?