20 Temmuz 2019 Cumartesi

  • 5,655 TL
  • 6,354 TL
  • 259,29 TL
  • 101.849

Ağlasun 50nci Yıl İlkokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Ağlasun 50nci Yıl İlkokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Hem İsraf Engelliyorlar, Hem de Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor

09 Şubat 2018 Cuma 14:57 EĞİTİM

Burdur-Ağlasun 50. Yıl İlkokulunun başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile göz doldurdu. Okulun minik öğrencileri "Çöpe Dökmeyelim, Aç Kalmasınlar" adını verdikleri proje ile herkese örnek olacaklar.

Okul İdaresinin öncülüğünde başlatılan proje ile ilk olarak okul dışına sokak hayvanları için barınacakları kulübe ve yemek yiyebilecekleri alanlar yapan öğrenciler, onları beslemek için ise evlerden artık yemek ve ekmek topluyorlar. Elleriyle hazırladıkları karışımları sokak hayvanları için inşaa ettikleri yemek alanlarına taşıyan minikler, onları orada besliyor.

Çocuk yaşlarda kişisel gelişime büyük katkısı olması beklenen proje hem israfa dikkat zakeydr, hemde sokak hayvanlarının yaşadığı zorluğa.  Proje ile sokak hayvanlarına şiddetin artığı bugünlerde öğrencilere hayvan sevgisi ve bakım sorumluluğu da aşılanıyor.  

Onlar Açlar!..                                                                          

 Sokak hayvanlarının zor durumda olduğunu söyleyen 4. Sınıf Öğrencisi Sudenaz Soylu "Sokakta yaşayan hayvanlar açlar ve susuzlar. Onlar için yemek hazırlıyoruz" dedi. Soylu, yaptıkları proje ile hem sokak hayvanlarının karınlarını doyurduklarını hem de israfın önüne geçtiklerini ifade etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Osman Gök Yaşananlara Açıklık Getirdi

Başkan Osman Gök Yaşananlara Açıklık Getirdi