28 Şubat 2020 Cuma

Volkan Mengi, Belediyeye CHP İl Başkanı Akbulut'u Sordu

Volkan Mengi, Belediyeye CHP İl Başkanı Akbulut'u Sordu

MAAŞ VEYA ÜCRET ALIYOR MU?

28 Ağustos 2019 Çarşamba 21:12 SİYASET

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin hedefinde CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vardı. Mengi Belediye'ye Başkan Akbulut ile ilgili 3 soru sordu. 

Başkan Mengi konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Geçtiğimiz günlerde Türkiye kamuoyunun yakından takip ettiği ve tartıştığı Burdur CHP’li Belediye Başkanın Belediye şirketlerinden aldığı çift maaş uygulamasının sıcaklığı hale sürerken, aynı zamanda CHP genel merkezi de bazı belediye başkanlarının maaşlarının iptal ettirmesine rağmen hala Burdur Belediye Başkanı çift Maaş almaya devam etmektedir.

Son günlerde ise yeni bir SKANDAL İle CHP Burdur İl Başkanın Burdur Belediyesinden maaş aldığı iddiaları hem kamuoyunda hem de basında yer aldığını görmekteyiz.

Hatta kendisi de sosyal medyasından bunu itiraf etmekte ve dost Meclis’lerinde “ben almayayımda AK Partili Mali Müşavirler mi alsın” dediğini duymaktayız.

 

Bizler Burdur Belediye Yönetimine iddia ettikleri gibi Şeffaf Belediyecilik adına soruyoruz;

 

1- CHP Burdur iL Başkanı Burdur Belediyesinden Maaş ya da ücret alıyor mu ve ne kadar alıyor?

 

2- CHP Burdur il Başkanı Belediye Şirketlerinin personeli olarak mı gözüküyor ve SGK primi yatıyor mu?

 

3- 2014’den bu yana yaklaşık 8 milyon ₺ zarar eden Belediye şirketlerinden CHP il başkanına ne kadar maaş verdiniz ve Belediye Başkanı gibi CHP İl Başkanında bir hesapta paraları biriktiriyor mu?

Kısacası yerelde belediyesi olan bir partinin il Başkanın Belediye şirketlerinden maaş ya da ücret alması ne kadar etiktir? Şeffaf belediyeciliği dillerine dolayan CHP Genel Merkezi Burdur’da bu durumları neden görmezlikten geliyor? CHP içinde bir yandan Belediye Başkanının zarar eden Belediye şirketlerinden çift maaş alması bir yandan da CHP Burdur İl Başkanın yine belediye şirketlerinden ücret ya da maaş almasının vicdanlarını rahatsız ettiğini duyuyoruz.

 

Takdir Burdur Kamuoyunun...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP İL BAŞKANI İZZET AKBULUT'TAN İDDİALI ÇIKIŞ

CHP İL BAŞKANI İZZET AKBULUT'TAN İDDİALI ÇIKIŞ