07 Ağustos 2020 Cuma

VALİLİK YENİDEN AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI

VALİLİK YENİDEN AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI

.

01 Temmuz 2020 Çarşamba 12:19 SİYASET

Burdur Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdür Vekili Ferit Çelikbaş ve ekibinin, LGS Sınavı öncesinde sokakta öğrencilere Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz imzalı kalem, su, maske ve dezenfektan dağıtımının engellendiği ve soruşturma başlatıldığı iddiaları gündeme gelmiş, CHP kademesi tarafından yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuştu.

Son olarakta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konu ile ilgili olarak meclis grup toplantısı kürsüsünden “BURDUR'DA BİŞEY OLDU, POLİSLER GELDİLER ORADAKİ PERSONELİ KARAKOLA GÖTÜRÜP NİYE YAPIYORSUNUZ DEDİLER. BUNLARDA VİCDAN VAR MI? AHLAK VAR MI?”  şeklindeki konuşmasına Burdur Valiliği yeniden açıklama yapmak zorunda kaldı.

İşin ilginç yanı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmasından sonra, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere Genel Merkeze “BÖYLE BİRŞEY YAŞANMADI” şeklinde açıklamada bulunmak zorunda kalması oldu. Durum Burdur Valiliği tarafından isim verilerek duyuruldu.

 

“Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) alınan tedbirlerle sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır” denilen açıklamada, ! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 29.05.2020 ve E.7219295 sayılı 81 İl Valiliğine gönderilen yazı ile, ulusal düzeyde yapılacak sınavlarda hastalığın bulaş riskini en aza indirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilimsel Danışma Kurulu tarafından hazırlanan “COVID-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler” kapsamında sınavların yapılacağı okul bahçelerine veli dahil, sınav görevlileri ve öğrenciler hariç kimsenin alınmaması gerektiği belirtilmiştir” denildi.

 

Dağıtım Daha Önceden Bilgilendirilmişti!..

 

Yapılan açıklamada ise Milli Eğitim Müdürlüğünün bilgilendirilmesine de dikkat çekildi, “Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen 29.05.2020 tarih ve 7243831 sayılı diğer bir yazıda ise, bulaş riskini en aza indirmek amacıyla 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavında, öğrencilerin kalem, silgi vb malzemelerinin kendileri tarafından getirilmesi, sınava girecek öğrencilere maske ve dezenfektan gibi malzemelerin dağıtımının İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacağı bildirilmiştir” şeklinde açıklamada bulunuldu.

 

Başkan Ecrengiz Genel Merkezi Bilgilendirmiş!..

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına da cevap verilirken, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun iddia ettiği gibi hiçbir belediye personeli karakola götürülmemiş ve herhangi bir engelleme söz konusu olmamıştır” denildi.

Ayrıca olayın açıklığa kavuşması için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de böyle bir şey yaşanmadığı ile ilgili CHP Genel Merkezine Bilgi verildiğine dair şu açıklamaya yer verildi, “Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ de karakola götürülen personellerinin olmadığı hususunu gurup toplantısından sonra CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na iletmek üzere CHP Genel Merkezi’ni bilgilendirdiğini ifade etmiştir”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

YASAK DİNLEMEMEKTE ISRARCILAR!

YASAK DİNLEMEMEKTE ISRARCILAR!