06 Temmuz 2020 Pazartesi

TEHLİKE SÜRERKEN PANDEMİYLE MÜCADELEYE YAKIŞMAYAN SORUMSUZLUK

TEHLİKE SÜRERKEN PANDEMİYLE MÜCADELEYE YAKIŞMAYAN SORUMSUZLUK

.

12 Haziran 2020 Cuma 19:15 SİYASET

Koronavirüs Covid-19 salgını nedeni ile güvenliğin ve korunmanın en üst düzeyde uygulanmaya çalışıldığı Burdur Devlet Hastanesinde, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in hastanenin her katını gezerek hediye dağıtması ve sosyal mesafeye uyulmadan çekilen toplu resimler Burdur’un uzun süredir sürdürdüğü pandemi ile mücadelesine hiç yakışmadı.

Hastane idaresinden izin alınmadan ve bilgi verilmeden gerçekleştiği ifade edilen ziyarette Başkan Ali Orkun Ercengiz’in davranışı tam bir sorumsuzluk örneği oldu. Bugüne kadar Koronavirüs Covid-19 ile verdiği mücadele de Türkiye’ye örnek olurken,  gerçekleşen bu ziyaret başarıyı da gölgeledi. 

Hastanenin Bakanlık yetkililerince denetlendiği bir zamanda yapılan ziyaret ile ilgili idarenin resimlerde yer alan personelden bilgi istemesi ise konuyu klasik siyasete getirdi.  Hediyelerin sunulduğu resimlerde yer alan personelle alakalı herhangi bir soruşturmanın olmadığı da edinilen bilgiler arasında.

 

BAŞKAN KONUYU SİYASETE BAĞLADI

 

Covid-19’la mücadele süresince şehrin dezenfekte edilmesinde bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atan Başkan Ali Orkun Ercengiz, gelen tepkiler üzerine ziyaret resimlerini kaldırarak durumu siyasete bağladı.

Tehdidin geçmediği şu günlerde yapılması doğru bulunmayan hareket sonrasında Başkan Ercengiz bir paylaşım yaparak “yaptığımız ziyaretten rahatsız olan siyasiler nedeniyle çalışanlarımızı üzmemek için fotoğraf paylaşmıyorum” diyerek durumu toplamaya çalıştı.  

 

BAŞKAN ŞİMŞEK AK PARTİ’Yİ HEDEF ALDI

 

Yaşanan sorumsuzluk sonrasında en sert tepki CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’ten geldi. Ak Partili yöneticilere seslenerek ‘Derhal bu işe el atın’ diyen Başkan Şimşek, “O hediyeler servislerde tüm sağlık çalışanlarının kullanması için verilmiş hediyedir. Konuyla ilgili olarak Hastane yönetimine soruşturma açılması talimatının kimler tarafından verildiğini sanırım açıklamama gerek yok. Cumhuriyet Halk Partisi ve Belediyelerinin çalışmalarından rahatsız oluyorlar çünkü artık neredeyse halkın içine çıkıp yüzüne bakmıyorlar” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bomba 15,5

15 Haziran 2020 Pazartesi 03:10

Bu habere yalakalık dalında ödül verilir

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAŞKAN ERCENGİZ HASTANE ZİYARETİ SONRASI YAŞANANLARA CEVAP VERDİ

BAŞKAN ERCENGİZ HASTANE ZİYARETİ SONRASI YAŞANANLARA CEVAP VERDİ