07 Ağustos 2020 Cuma

TEFENNİ'DE SULAMA KRİZİ, ÇÖZÜLMEZSE ÇİFTÇİLERİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR!..

TEFENNİ'DE SULAMA KRİZİ, ÇÖZÜLMEZSE ÇİFTÇİLERİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR!..

TEFENNİ'DE SULAMA KRİZİ, ÇÖZÜLMEZSE ÇİFTÇİLERİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR!..

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:45 SİYASET

Bir süredir Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve Tefenni Sulama Kooperatifi arasında yaşanan sorun daha da içinden çıkılmaz hal alıyor.

Tefenni Belediyesince bazı gerekçeler öne sürülerek 3 farklı ceza yazılması ve akabinde kooperatif hesaplarına bloke konması ise Tefenni Sulama Kooperatifinden hizmet alan 600 çiftçinin ekili arazilerinin sonu olacak görünüyor.

Hesaplara konan bloke nedeni ile elektrik faturasının ödenememesi ise 1500 dekar sera ile 20 bin dekar sulu tarım yapılan arazinin sulanamaması anlamına geliyor.

İddialara göre 1998 yılında imar planı dışındayken yapı ruhsatı alınarak yapılan kooperatif binasının kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesi ile ilk ceza yazıldı. Bu bina ise geçmişte, dönemin tarım bakanı tarafından açılışı yapılan yem fabrikası ve hizmet binası.

Sonrasında ise yine kanalizasyon şebekesi olmamasına rağmen kanalizasyon yok denilerek ikinci cezanın yazıldığı, devamında yine işyeri açma ruhsatı yok denilerek kooperatifin 30 yıldır aynı yerde hizmet veren süt toplama merkezine de üçüncü ceza kesildiği öğrenildi.

Tüm bu yaşananlar sonrasında ise Kooperatif yetkilileri "hukuka aykırı işlemler" denilerek yürütmeyi durdurma davası açtığı ancak, Tefenni Belediyesi bu kez de kararı beklemeden Kooperatifin banka hesaplarına bloke koydurduğu öğrenildi.

Hesaplarına bloke konulan kooperatif ise tam sulama sezonunun başladığı şu günlerde elektrik faturasını ödeyemez ise hizmet veremeyecek noktaya gelecek.  Eğer sorun çözüme kavuşturulmazsa yaklaşık 600 çiftçinin hizmet aldığı Tefenni'de çiftçileri zor günler bekliyor olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bld işcisi

10 Temmuz 2020 Cuma 22:23

Belediye önce bizim maaşları ödesin sonra kooperatif yönetmeye çalışsın yazıklar olsun bizim verdiğimiz emeklere emek hırsızı başkanımız

Rençber

10 Temmuz 2020 Cuma 13:49

7 aydır işçilerinin maaşını ödeyemeyen belediye mi çifçiyi susuz bırakacak.siz belediyeyi tefenni dışından takip ediyorsunuz galiba

Çiftçi

09 Temmuz 2020 Perşembe 00:33

Tefenni Çiftçisi kooperatifin yaptığı işleride iyi biliyor belediyenin yapabileceklerine de haber k****ı üzerinden yanlış propaganda yaparak insanları galeyana getirecek haber yapmayın tarafsız olmak basın yayın organlarının ilkeri arasındadır bu ilkeye uygun hareket edin kimse yanlış işlerin avukatı olmasın merak etmeyin belediye bu işe el koysa bile susuz bırakmaz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MİLLETVEKİLİ UĞUR MECLİSTE: BURDUR HALKINDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

MİLLETVEKİLİ UĞUR MECLİSTE: BURDUR HALKINDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ