18 Eylül 2020 Cuma

ŞİMŞEK'İN SİYASİ ÇIKIŞINDAN BİR BABANIN EN ACI DRAMI ÇIKTI

ŞİMŞEK'İN SİYASİ ÇIKIŞINDAN BİR BABANIN EN ACI DRAMI ÇIKTI

ŞİMŞEK'İN SİYASİ ÇIKIŞINDAN BİR BABANIN EN ACI DRAMI ÇIKTI

18 Ağustos 2020 Salı 10:41 SİYASET

Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık’ın Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’le toplantı da aralarında geçen konuşması, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve CHP Belediye Meclis Üyesi Nihat Ülkü tarafından sosyal medya hesabından soru olarak çıkması Burdur’da siyasi tansiyonu bir anda yükseltti. Ancak Akbıyık’ın gece geç saatlerde yaşananlara karşılık yaptığı açıklama sonrasında ise iddialardan siyaset değil, evladı kronik rahatsız olan bir babanın dramı çıktı. Doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan oğlunun vücut direncinin düşük olması ise Akbıyık’ın pandemi süresince yaşadığı en acı sınav. Virüs bulaşır endişesi yaşayan Akbıyık’ın en büyük korkusu ise oğlu.  

 

Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık aralarında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de bulunduğu toplantıya gecikince Başkan Ercengiz ile aralarında neden geciktiği ile ilgili konuşma yaşandı. Akbıyık’ın karşılıklı olarak latifede bulunduk dediği covid-19 testi yaptırması ile ilgili konuşma  Belediye Meclis Üyesi Nihat Ülkü ‘ÖLÜMDEN KAÇMAK’ diyerek paylaşması, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’in de ‘AK Partili yöneticiler her hafta düzenli olarak test yaptırdı’ğı konuşması üzerinden ‘itiraf etti’ diyerek sorduğu sorular ortamın gerilmesine neden oldu.

Paylaşımlar sonrası hakaretlerin havalarda uçuşmaya başlaması sonrasında ise Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık “bu açıklamayı bir AK Partili siyasetçi olarak değil, İl Genel Meclisi Başkanı olarakta değil, Kronik rahatsızlığı olan bir evladın babası olarak açıklama yapmak zorunda kaldım” diyerek cevap verdi.

Yaşananların çarpıtıldığını söyleyen Akbıyık, Burdur Belediye Başkanı ile aralarındaki konuşmanın bir latifeden ibaret olduğunu ifade ederek, “Bugün yaşanan Hadise'nin çarpıtılarak siyasete malzeme edilmesi ve vatandaşlarımızın hakkının yenilmesi gibi bir algıya dönüşmesi beni ve ailemi derinden etkilemiştir. Bugün Yapılan ; Belediye Başkanının, İl Genel Meclis üyelerinin, Belediye Meclis üyelerinin, Köy muhtarlarımızın, Birim Müdürlerimizin ve Memurların da bulunduğu toplantıda, Belediye Başkanı ile yaptığım bir konuşmamın çirkin bir şekilde çarpıtılarak sosyal medyada CHP merkez ilçe başkanı ve CHP'li Belediye meclis üyesi tarafından AK Partimizin adını da kullanarak malzeme edilmesi siyaseten AK Partimize zarar vermesi hesaplanırken, ailemi en derinden üzmüştü” dedi.

Akbıyık şuana kadar 3 kez test yaptırdığını da hatırlatarak iddia edildiği gibi her hafta bir test yapılmasının söz konusu olmadığın söyledi. Sağlığın siyasete malzeme edilmeyecek kadar hassas bir konu olduğunu da sözlerine ekleyen Akbıyık, konu benim evladımdır diyerek, “Bu gerekçelerle Sosyal medya hesaplarında ithamlarda ve paylaşımlarda bulunan ilgili kişileri kınıyorum. Kendilerini Allaha havale ediyorum” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mağdur vatandaş

18 Ağustos 2020 Salı 11:11

Eminim siyasi kimliğini kullanmadan test yaptırmıştır şayet biz temaslı olduğumuz halde devletimiz test yapmadı bize de

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTI: CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTI: CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI