31 Mayıs 2020 Pazar

SERDAR BAŞGÜL'E İKİ ŞOK ÜST ÜSTE

SERDAR BAŞGÜL'E İKİ ŞOK ÜST ÜSTE

Hem Darp Edildi, Hem Soruşturma Başlatıldı

06 Mart 2019 Çarşamba 13:21 SİYASET

Burdur Belediyesi içerisinde dün akşam saatlerinde Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül ile Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin arasında geçen ve Başgül'ün hastanelik olması ile sonuçlanan olayın sebebi belli oldu.

Sen misin İmzalamayan!..

Güne damgasını vuran olayla ilgili sebebin Başkan Yardımcısı Serdar Başgül ile Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin arasında geçen imza atıp atmama konusu olduğu ortaya çıktı. Burkent Düğün Salonu projesi için kurulan Kesin Kabul Komisyon Başkanlığına kendisinin bilgisi dışında Başkan seçildiği öğrenilen Serdar Başgül’ü, Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin’in aradığı ve imzalaması için baskı kurduğu, Başgülünde komisyon kurulması için kendine gelen yeni olurun mevzuata uygun olmadığını, bu konuda görüş sunduğunu ve bu işi yarın sonuçlandıracağını belirttiğini, bunun üzerinede Sartekin'in başkan yardımcılığı makamına giderek Başgül'ü darp ettiği anlaşıldı.

Hem Darp Edildi, Hem Soruşturma Başlatıldı

Tüm bu yaşananlar sonrasında hastaneye giderek darp raporu alan Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül bugün hayatının ikinci şokunu yaşadı. Edinilen bilgilere göre Başgül hakkında idari soruşturma başlatıldığı ve görevinden el çektirildiği öğrenildi.

Gözler Başkan Ali Orkun Erceniz’e Döndü

Tüm bu yaşanan olaylar yaklaşan yerel seçimler öncesi Parti ve Belediye içerisinde gergin anların yaşanmasına sebep olurken, Belediye’nin en üst kademesinde imza yüzünden darpla sonuçlanan kavga ve şiddete maruz kalan Başkan Yardımcısı Serdal Başgül ile ilgili soruşturma başlatılması sonrası gözler Başkan Ercengiz’e döndü.  Başkan Ercengiz’in konu ile ilgili açıklamayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Burdur ziyareti sonrasında yapması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mevzuatçı

06 Mart 2019 Çarşamba 20:34

4734 sayılı İhale kanununa göre Belediye Başkan Yardımcısı ihale ile ilgili hiç bir komisyonda görev alamaz. İhalede en son yetkili harcama yetkilisi olan müdürdür. Müdür de hiç bir komisyonda belediye başkanını görevlendiremez, ya da görevlendirme için teklifte bulunamaz. Bulunursa suç doğar.Bu kanun 2007 yılından bu tarafa böyle uygulanır. Yıl 2019 günaydın. Başkan yardımcısı mağdur.

Erhan

06 Mart 2019 Çarşamba 14:19

Yapılan harekete bakilirsa dengesizin birinin fevri hareketi gibi gözükse de, Serdar bey hakkında soruşturma açılması,işin içinde belediye başkanında olduğunu gösteriyor.en azından olayı ideolojik olarak değerlendirdiği belli oldu...asıl fen işleri müdürunun soruşturma geçirmesi gerekirdi.baskanin tarafsizligina gölge düşürdü

Uygur

24 Ağustos 2015 Pazartesi 09:47

Resim isimli arkadaşım. Gazlama ve ileri atılma değil bu tartışılan. Medeniyet. Eğer ki o parti pkk partisi, meclis hükümet kapatsin. Basın yasakları seçimden sonra kaldırılınca görüyoruz. Hergün ne kadar şehir verildiğini. Öncesi de var bunun. Doguyu da emin ol senden iyi biliyorum. Doğu demek pkk demek değil. Pkk eğitimin olmadığı ve eğitimli olduğunu sanan haberleri gazeteden okuyanlarda

reis

23 Ağustos 2015 Pazar 21:03

{ Uygur isimli kişinin yorumuna cevap : } ne diyorsun sen ya hem pkklı olucaklar hem vatanımda yaşayacaklar. sen git bakalım diyarbakırda hakkarıde turkum dıyebılıyormusun. asıl faşistlerin serserilerin nerde olduğunu gör. helal olsun aslanlarıma daha bu ne kı yarın bırgun ortalık karısırsa suclusu bu cocuklar degıl onları cıleden sabırdan cıkaran pkklılar ve destekcılerıdır. vatanı savunmak ımandandır vatanı sevenler bı tabela yıkmıs bu ne kı la sozde kendını aydın zanneden vatansızlar takımına destek cıkacagınıza cahılıgın vatanı bolmek ısteyenlerın asıl meslegı oldugunu bılıp ona gore konusmanız lazımdı. sozde solcu olupta pkklılara oy verenlerden olmayın

Uygur

23 Ağustos 2015 Pazar 09:01

Siyaset yapamayanlar kavga eder. Burdura o parti de, bu serserilerde uygun değil. Eğitim ve bilinç gerekli. Aksi halde karşılıklı devam eder. Kurnazlık için tilki olmak lazım, şahin olmak lazım. Köpek gibi çöpçü değil.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

30 BİN TL'lik ZİYNET EŞYASI ÇALDILAR

30 BİN TL'lik ZİYNET EŞYASI ÇALDILAR