Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,645 TL
  • 6,471 TL
  • 218,94 TL
  • 97.454

Reşet Petek'ten Yoğun Ziyaret Programları

Reşet Petek'ten Yoğun Ziyaret Programları

Hiç Boşluk Vermeden, Burdur'u Karış Karış Gezdi

08 Ocak 2018 Pazartesi 11:44 SİYASET

TBMM’deki bütçe görüşmelerinin tamamlanmasından sonraki tatili fırsat bilip Burdur’da çeşitli temaslarda bulunan Milletvekili Reşat Petek, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşunu ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Eksikliklerin giderilmesi, sorunların çözülmesi için öncü olacağını vurgulayan Petek’in Bucak’taki ziyaretlerine Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül eşlik ederken, Burdur’da ise İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı yer aldı. 

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişmi Araştırma Komisyonu Başkanı ve Adalet Komisyonu Üyesi Reşat Petek, Bucak’taki ziyaret programının ardından Burdur’da da kurum müdürleriyle bir araya geldi. Kurum müdürleriyle görüştükten sonra çalışanlarla da buluşan Petek, taşeron olarak çalışıp kadro alacak personellerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Milletvekili Petek Burdur’da MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven, AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz ve TKDK’yı ziyaret etti. Petek’in Burdur’daki ziyaretlerinde İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı eşlik etti.

 

Petek’ten Bölge Müdürlüğüne ziyaret

 

Milletvekili Reşat Petek, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil’i ziyaretinde, İnsuyu Mağarası’nda yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili bilgi aldı.

 

Gelişmeleri kamuoyuna paylaşan Milletvekili Petek, “Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü, ilimizdeki tek bölge müdürlüğü olarak bizim için önemli bir kurum. Bölge müdürlüğünün kurulmasını sağlayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bölge Müdürü Rıza Kamil’le yaptığı görüşmede yatırımlarla ilgili bilgi aldığını, devam eden yatırımların arasında İnsuyu Mağarasının özel bir öneme sahip olduğunu ifade eden Milletvekili Reşat Petek, İnsuyu’nda yapılacak yeni düzenlemeyle içinin daha kullanışlı, dışarıdaki alanının ise park ve piknik alanlarıyla daha çok ziyaretçi ağırlayacak hale geleceğini vurguladı. Ailelerin rahatlıkla gelip piknik yapabilecekleri, çocukların parklarda oynayabileceğini söyleyen Petek, yoldan geçen vatandaşların da mağarayı gezip alanda dinlenebileceklerini ve bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini iletti.

 

İnsuyu Mağarası’ndaki çalışmaların kısa bir zaman zarfında bitirilip, yaz ayında hizmete açılacağını paylaşan Milletvekili Petek, “Bölge Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla İnsuyu Mağaramız, yıllar önceki ilgisine yeniden kavuşacak.” dedi. Bölge müdürlüğünün çalışmalarını yakından takip ettiğini ve Burdur’a büyük katkılar sağlandığını belirten Petek, Rıza Kamil ve ekibine teşekkür etti.

 

ASP’de personelle buluşma

 

Milletvekili Reşat Petek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven’i ziyaret ettikten sonra, kurumda çalışan personelle bir araya gelip sorunlarını dinledi. Taşeron olarak çalışıp kadro alacak personeller yaşadıkları sorunları paylaşıp, kurum çalışanları için yıpranma payı taleplerini ilettiler.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çalışan personelin, devletin şevkatli eli olduğunu ailelere, çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve engellilere büyük destekler sağlandığını hatırlatan Milletvekili Petek, yaşanan sorunların çözümü ve taleplerin yerine getirilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağını vurguladı.

 

Milletvekili Petek spor yatırımlarını tek tek anlattı 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı ziyaret eden Milletvekili Reşat Petek, Burdur ve Bucak başta olmak üzere il genelinde devam eden spor yatırımlarını basınla paylaştı. Yüzme havuzundan spor salonuna, Bucak’ta planlanan Tenis Tesislerinden Salda Gölü’ne kurulacak kamp merkezine kadar birçok konuyla ilgili bilgi veren Milletvekili Petek, yatırımların takipçisi olduğunu bir kez daha vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı çalışmalardaki temel amacının sporu sevdirmek, ülkesini ve milletini seven gençleri dim dik ayakta tutmak olduğunu vurgulayan Petek, il müdürlüğünün bu yönde çalışmaları özveriyle yürüttüğünü paylaştı.

 

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve Adalet Komisyonu Üyesi Reşat Petek, beraberindeki İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ve il genel meclis üyeleriyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı ziyaret etti. Ziyarette Burdur Geneli’ndeki spor yatırımlarının son durumuyla ilgili bilgi alan Petek, yaşanan aksaklıkların giderilmesi için gerekli koordinasyonların sağlanacağını belirtti.


 

Ziyaretin ardından yaptığı basın açıklamasında, il genelindeki spor yatırımlarını paylaşan Milletvekili Reşat Petek, Altınyayla’daki güreş alanı, Gölhisar ve Bucak’daki stadyumlarda yapılacak yenileme çalışmaları, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek Bucak Kent Ormanı’nda yapılacak tenis tesisleri, şehir merkezindeki spor yatırımları ve Yeşilova’ya bağlı Salda’da kurulacak kamp alanıyla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.


 

Güreş sahası tamam

 

Altınyayla’daki Güreş Sahasının yenilenmesi için geçtiğimiz yıl Altınyayla Belediye Başkanı, Altınyayla Ak Parti İlçe Başkanı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünün katılımıyla bakan ve bakan yardımcılarıyla görüşemler yaptıklarını ve ödeneğin çıkartıldığını ileten Milletvekili Reşat Petek, “Altınyayla’daki güreş sahamız yaklaşık 1 ay içinde tamamen sonuçlanacak ve spor çalışmaları için vatandaşlarımızın emrine tahsis edilecek. Geçtiğimiz yıllarda problem olan konular bir daha yaşanmayacak. Güreş sahamız tribünleri, alanı, çevresiyle çok mükemmel bir hale geldi.”dedi.


 

Gölhisar’da stadyum yenileniyor

 

Gölhisar Stadyumu’ndaki çimlerin yenilenmesi için de Spor Toto Genel Müdürlüğü’yle yapılan görüşmelerin ardından stadyumun sentetik çimle yenilenmesi için 1 Milyon 800 Bin TL ödenek verildiğini belirten Petek, “Şimdiye kadar da stadyumda Gölhisar Spor maçlarını yaptı, antremanlarını yaptı. Gecikme olmuşsa da 10 gün içinde ihale işlemleri başlayıp yenilenme sağlanacak. Gölhisar Spor BAL Liginde maçlarına devam ediyor, gençlerimize devletimizin sağladığı imkanlarla yeni bir saha hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek, düşüncelerini iletti.


 

Yüzme Havuzu 2 aya bitiyor

 

Yüzme Havuzunu geçtiğimiz aylarda Vali Şerif Yılmaz’la birlikte ziyaret edip incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Milletvekili Petek, yaklaşık 2 ay sonra havuzunda tamamlanarak hizmete açılacağını, daha önce hizmete giren Gazi Stadyumunun da 7 gün 24 saat kullanılabilir durumda olduğunu bir kez daha dile getirdi. Spor Salonunun yapımıyla ilgili gecikmenin olduğunu, bazı olumsuz durumlardan dolayı 5 Aralık 2017’de ihalenin fesh edilerek yeniden ihale hazırlığına girildiğini söyleyen Milletvekili, 3 Bin 500 kişilik spor salonundaki inşaatın kısa süre içinde yeniden başlayacağını aktardı.


 

Tenis tesisi için talep kabul edildi

 

Bucak’taki stadyumun yenilenmesi için karar aşamasında olunduğunu, kısa süre içinde ayrıntıların paylaşılacağını ifade eden Milletvekili Reşat Petek, Tenis tesisleriyle ilgili de gelişmeleri ileterek, “Yine Bucak’ta daha önce kısmen bilgi verdiğimiz 7 Adet Tenis kortu için çalışmalara hız kazandırdık. Yer tahsisi Orman ve Su İşleri Bakanlığından, talebimize uygun olarak Bucak Kent Ormanı mevkiinde sağlandı diyebiliriz. Tahsis işleminden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığımızla tenis kortlarının yapımını sağlayacağız. Bucaklı gençlerimiz, tenis alanında yapılan yarışmalarda başarılı sonuçlar alıyorlar. Bu gençlerimizi ödüllendirmek, ailelere de tenisi sevdirmek suretiyle yeni sporcularımızın yetişmesini arzuluyoruz. Bucak’ta tenise olan ilgiyi gördüğümüzden ileride Uluslararası karşılaşmaların yapılabileceği tenis kortlarını sağlayacağız.” dedi.


 

Salda Kampı turizm için önemli

 

Salda’nın Ulusal Kamp Alanı olarak ilan edilmesininin sağlayacağı katkıları da dile getiren Milletvekili Petek, “Önemli etkinliklere ev sahipliği yapacağız. 1500 kişilik çadır kampını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bu yaz için planlıyor. Salda Gölümüzün turistlerin ilgisini çekmesi, daha çok ziyaretçi ağırlaması bakımından son yıllarda önemli çalışmalar yapıldı. Hem kayak merkezi hem de çadır kamp alanının yapılması turizmin gelişmesinde olduğu kadar gençlerimize spor alanında kendilerini geliştirme fırsatı da yaratacaktır.” deyip, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı bu çalışmalardaki temel amacının sporu sevdirmek, ülkesini ve milletini seven gençleri dim dik ayakta tutmak olduğunu vurguladı ve il müdürlüğünün bu yönde çalışmaları özveriyle yürüttüğünü paylaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bakan yardımcıları ve Vali Şerif Yılmaz’a sağladığı katkılardan dolayı teşekker eden Petek, Burdur’da sporun daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini iletti.

 

Petek, Gölhisar Kadın Kolları Kongresine Katıldı

 

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı,Adalet Komisyonu Üyesi, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek partisinin Gölhisar 5’inci İlçe Kadın Kolları Olağan Kongresi’ne katıldı.

Ak Parti Gölhisar İlçe Başkanlığında düzenlenen kongreye İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Ak Parti Gölhisar  İlçe Başkanı Ayhan Kanural ve çok sayıda AK Parti kadın kolları üyeleri katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan’ın oluşturulmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

 

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek partililerine hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Gölhisar Kadın Kollarında görmüş olduğum farkındalık ve teşkilatlanmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Beraber program yapabilme, beraber yeni projeler üretebilme konusunda gerçekten kadın kollarımızın katkısını hissediyorum.İnşallah bundan sonrada aynı şekilde devam eder. 2002 yılından bugüne eğer bir takım konuları başarabiliyorsak, milletimizin karşısına çıktığımız zaman anlattığımız anlatacağımız projeler oluyor ise işte bu başarı hepimizin başarısı. Türkiye’de 2002 yılında Ak Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar kadınlar için yapmış olduğu çok önemli icraatlarımız var. En önemlisi kadına olan ayrımcılığı kaldırdık. Şuanda bulunduğumuz zamanın kıymetini bilmek için daha fazla çaba vermemiz lazım. Ümit ediyorum ki birlik ve beraberliğimiz oldukça bu ülkenin sırtını kimse yere değdiremeyecektir. Daha çok çalışacağız, daha çok başaracağız. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi...

 

Kongre sonrasında Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleşen IPARD 3. Çağrı Dönemi Bilgilendirme toplantısına katıldı.Katılımcılara programın detayları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Milletvekili Petek konuşmasında ;

 

“Bugün burada IPARD II Desteklerin 3. çağrı döneminin ilanının tanıtımı için toplanmış bulunmaktayız. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ve Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri bazında destekler bulunmakta, bu desteklerimizin toplam bütçesi takriben 252 MİLYON AVRO’dur. Bu desteklerimiz % 40 ile % 70 arasında değişmektedir. Bu desteklerin amacı siz değerli çiftçilerimizi ve kırsalı geliştirmektir, bu fırsatları kaçırmayalım yararlanalım. IPARD I dönemi kapsamında ilçemizde toplam 13 projeye yatırım olarak yaklaşık 3 Milyon TL  ve yaklaşık 1,7 Milyon TL DESTEK verilmiştir.Bu destek kapsamında AB standarlarında Ahırların inşaası, Arıcılık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kapsamında yatırımlar bulunmaktadır.İlçe merkezinde biri 15 odalı apart projesi ve diğeride 98 başlık besi projesi de IPARD II kapsamında devam eden projelerimizdir.Gölhisarın bu turizm potansiyelini, tarım potansiyelini ve hayvancılığını geliştirmek adına her daim yanınızda olacağız.” dedi.

Cami Çıkışı Çorba İkramında Bulundu

 

Ak Parti Bucak Gençlik Kolları Başkanlığının düzenlemiş olduğu "Sarıkamış Şehitlerini Anma " etkinlikleri çerçevesinde sabah namazında Hacı Ömerağa Camiinde buluşma gerçekletiren Reşat Petek, "Sabah namazı ve okunan hatim duası sonrasında gençlerimizin hazırlamış olduğu Çorba İkramı programını gerçekleştirdik.Bu sebeple gerçekleştirilen programda emeği geçen başta Bucak Gençlik Kolları Başkanımız Hakan Eryiğit kardeşime ve kıymetli yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum" dedi.
 

 

Rektör Korkmaz'ı Ziyaret Etti

 

Ziyaret turunda MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz'ı da ziyaret eden Petek, burada Rektör Yardımcıları ile de bir araya geldi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur FETÖ/PDY Çatı Davası Başladı

Burdur FETÖ/PDY Çatı Davası Başladı