16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Petek Burdur Cumhuriyet Başsavcılığını Göreve Çağırdı

Petek Burdur Cumhuriyet Başsavcılığını Göreve Çağırdı

BU İDDİALAR SORUŞTURULMALI

09 Şubat 2018 Cuma 17:51 SİYASET

Burdur'da yayın yapan bir yerel yayın organında yer köşe yazısı ile ilgili Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek basın açıklamasında bulundu. “Domuz Derisinden Post FETÖ Kırıntısından Dost Olmazmış” başlıklı yazıda doğrudan Burdur'da 3 vekilin töhmet altında bırakıldığını ifade eden Petek, içerikte ayrıca FETÖ terör örgütüne destek vermekle ilgili ithamların ve iddiaların da olduğuna dikkat çekti. Yazı ile ilgili olarak suç ihbarında bulunuyorum diyen Petek, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığının bu konuda soruşturma başlatması gerektiğinin altını çizdi.

 

Yazıda yer alan maddelerin hepsinin ayrı ayrı bir suç teşkil ettiğini söyleyen Petek, yazının doğrudan milletvekillerini töhmet altında bıraktığını söyledi. Yazılanlar arasında  "Vekiller" denilerek FETÖ terör örgütüne destek vermekle itham eden iddialarında olduğunu söyleyen Petek, bu konunun takipçisi olacağıı ve bunun hukuki sonuçlarının olacağını da ifade etti.

 

İŞTE PETEK'İN O AÇIKLAMASI

“Beni şu vekil FETÖ’ye götürdü,

FETÖ’cülerin girdiği (Hacı Rahmi Sultan Eğitim Vakfı) ihaleye şu vekil şurada sokturmadı,

Emniyete verdiğim ifadeyi vekilin tehdidi ile korkuma geri aldım,

Soruşturma dosyalarının ucu vekile dokunduğu için açığa alındım,

Beni belediye başkanlığında FETÖ ile tanıştıran şu vekil,

Dosya da vekile dokunduğu için kapatıldı”

 Dedikleri vekillerin hakkındaki iddiaları her yazımızda bir konuyu ele alarak değerlendireceğiz.” Deniliyor. Yazının devamı gelmedi. Yazıda da isim belirtilmeden “vekiller” denilerek isnat ve iddialarda bulunulduğuna göre, vekil olarak konusu suç teşkil eden bu iddiaların araştırılmasını, soruşturulmasını istemek hakkımız. Hatta gelinen bu noktada vazifemiz. Zira somut iddialar var. Hangi vekil, nerede, ne zaman, ihaleye fesat karıştırmış, vekilin tehdidi ile kim ifadesini geri almış, hangi soruşturmanın ucu hangi vekile dayanmış, bu nedenle soruşturma kapatılmış vs. ? Bu iddialar çamur at izi kalsın kabilinden yapılan isnatlar ise, bunun da hukuk içinde bir karşılığının olacağı bilinmeli. 

Milletvekilleri şamar oğlanı değildir. Müddei de iddiasını ispat etmekle mükelleftir. En azından iddiası olan, bu iddiaların kim hakkında ve nelerden ibaret olduğunu açıklıkla ortaya koyarak, olayı soruşturacak adli mercilere bildiklerini anlatmalıdır. Hele hele yazısının başında FETÖ ile mücadele eden yazılar yazmayı en büyük zaafı olarak anlatan bir yazar, FETÖ ile mücadeleye katkı vermek, vatanına milletine hizmet etmek istiyorsa, ne biliyorsa ortaya koymalıdır. Aksi halde “vekiller” diyerek bütün milletvekillerine iftira atmış, haksız bühtanda bulunmuş olur ki, bunun da hukuki sonuçları olacaktır.

Adaletin tecellisini hayatının gayesi edinmiş bir kişi olarak, haksızlık, hukuksuzluk yapan kim olursa olsun karşısında olduğumu ve olacağımın bilinmesini istiyorum. Bu konunun da takipçisi olacağım.

İçerde ve dışarda terör örgütleriyle mücadele ettiğimiz, Afrin’den şehit haberlerinin geldiği bu günlerde, birlik ve beraberlik içinde terör örgütleri ve onların destekçileriyle mücadele kararlılığı içinde olmamız gerektiğinde kuşku yoktur. Ancak ileri sürülen bu iddialar da, her biri FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantılı ayrı ayrı suç teşkil edebilecek ve kamu adına soruşturulması gereken iddialar olduğundan duyarsız kalmamız mümkün değildir. Bu nedenle SUÇ İHBARINDA BULUNUYORUM. BURDUR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINCA GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLATILIP MADDİ GERÇEK ORTAYA ÇIKARILMALIDIR.


 

Reşat PETEK

AK Parti Burdur Milletvekili 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Antrenör Sarıca; Anlattıklarımız Yanlış Anlaşıldı

Antrenör Sarıca; Anlattıklarımız Yanlış Anlaşıldı