13 Kasım 2019 Çarşamba

Osman Kurt İyi Parti'den İstifa Etti

Osman Kurt İyi Parti'den İstifa Etti

Osman Kurt İyi Parti'den İstifa Etti

05 Mart 2019 Salı 15:22 SİYASET

İyi Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı olan Osman Kurt İyi Parti'deki görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.  Kurt, yerel seçimlerde aldığı oy ile Türkiye ortalamasının üstüne çıkarak büyük bir başarı elde etmişti. İlinden aldığı oylarla milletvekili seçilen Kurt, yurt dışı oyları nedeniyle milletvekilliğini kaybetmişti. 

 

 

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLIĞINA

 ANKARA

 

07.11.2017 Tarihinde onurunu ömür boyu taşıyacağım Kurucu İl Başkanlığı görevini şahsıma tevdi ettiniz. Camiamız için yeni bir umut olacağını düşündüğümüz partimiz için bu davaya inanmış gönüldaşlarımızla beraber tüm baskılara ve zorluklara rağmen gece gündüz demeden kuruluş çalışmalarına başladık. Ülkümüz uğrunda parti içi geleceğimizi düşünmeden; başarıya odaklı, liyakate dayalı teşkilat yapısı kurmak için çalıştık ve genel merkezin kuruluş takvimine uygun olarak, istenilen süre içerisinde yeterli sayıda ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık.

Yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarımız henüz yeni tamamlanmışken, partimizin girdiği, milletvekili adayı da olduğum Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde teşkilatımızla beraber cansiperane çalışarak; partimizin ve genel başkanımızın yurt genelinde en yüksek oy oranını almasını sağladık. Bu oy oranı ile şahsıma ve arkadaşlarımıza gösterilen güveni Rabbime şükürler olsun ki boşa çıkarmadık.

Genel seçim sonrası parti içi bir takım sorunlarla ilgili Sayın Genel Başkanımız da dahil olmak üzere genel merkez üst düzey yöneticilerle yaptığımız görüşmelerden maalesef bir sonuç alamadık. Defalarca; Teşkilat içi sorunların muğlak politikalarla çözülemeyeceği; kişilerin değil ilkelerin hâkim olduğu yönetim anlayışının benimsenmesi gerektiğini söylememize rağmen Burdur duymazdan gelindi. Marifet üretmek yerine mazeret üretildi! Dahası seçmenin emanetine sahip çıkmak için döktüğümüz ter hiçe sayıldı!

Yanlışların katlanarak devam etmesi, uyarılarımızı dikkate almayarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi teşkilat yapılanması ile ilgili İl Başkanımızın yerine başka bir şehrin İl Başkanına danışılarak karar alınması, teşkilatlara güç vermek yerine kendine güç devşirilmeye çalışılması çıktığımız bu yolu sizlerle yürünemez hale getirdi.

Unutmayınız ki Burdur’un emanetine sahip çıkmak için teşkilatımızın önünde eğiliriz; ancak kişisel menfaatleri uğrunda mücadele veren hiç kimsenin önünde eğilmeyiz!

Bizler bu yola gördüğü haksızlıklar karşısında susmak, birilerinin gölgesinde siyaset yapmak için yola çıkmadık!

Burdur’un Burdurlunun yanında olmak için yola çıktık.

Ülkesi için değil kendi hırsları için yola revan olanları, zaaflarıyla malul ihtiras mahkûmlarını Allah’a havale ediyor, ülkem ve ülküm için İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Osman KURT

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Baki Sönmez

17 Ağustos 2019 Cumartesi 23:12

Başka yerden beleş teklif bulmuştur

Mustafa

04 Ağustos 2019 Pazar 00:03

Gorevden istifayı anlarım ama partiden istifayı anlayamayız parti kurulalı kaç yıl olduki

Serkan özçelik

05 Mart 2019 Salı 19:08

Sağlık olsun abi seni daha iyi yerlerde göreceğimize kalbimden inanıyorum adamın kare kökü.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Özbek’ten Veda Ve Teşekkür Açıklaması

Başkan Özbek’ten Veda Ve Teşekkür Açıklaması