Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,644 TL
  • 6,471 TL
  • 218,94 TL
  • 97.454

Osman Gök, Barış Ayten'den Görevi Devraldı

Osman Gök, Barış Ayten'den Görevi Devraldı

Osman Gök, Barış Ayten'den Görevi Devraldı

05 Ocak 2018 Cuma 11:20 SİYASET

Burdur CHP Burdur İl Başkanlığ’nda devir teslim töreni düzenledi. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP 36. Olağan kongresinde İl Başkanı seçilen Osman Gök eski CHP İl Başkanı Barış Ayten’den yapılan törenle görevi teslim aldı.Törene, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve Parti Yönetimi ile partililer.

"Asla Partime küsüp terketmem,

her zaman partimin emrindeyim"

CHP'nin kongrelerinde isimler kazanmaz, daima kazanan CHP' olmuştur diyen Başkan Ayten, "Bu vesile ile kongremizi tamamladıktan sonra daima birlikte çalıştığımız ve mücadele verdiğimiz ilçe örgütlerimize ziyaretler yaptık. Bu süre içerisinde ne mutlu bize ki güzel eserler bırakmışız, tatlı edalar bırakmışız. " dedi. Gençlik Kollarının başına geçtiğimiz günden bugüne 8 yıl geçmiş. 7 büyük seçim gördük, adım atmadık yer bırakmadık ve bu temsili en iyi şekilde gerçekleştirdik" diyerek sevdiğim bir abime görevimi devrediyorum dedi. Seçimi kaybeden abilerimiz partiyi terkettiler ve bizleri yalnız bıratılar diyen Ayten, burası benim yuvam diyerek, ben asla partime küsmem, ben partimden uzaklaşmam, ne zaman partimin bana ihtiyacı oldu her zaman İl başkanımın ve parti teşkilatımın emrindeyim, aradıkları an gelirim dedi.

"Daha çok çalışıp birlikte başaracağız"

Büyük sorumluluk ve ağır bir görev yüklendik diyen CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök bunun altından birlikte kalkacağız dedi. Gök konuşmasında, "Hem belediye hem de genel seçimlerde başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Önümüzde AKP'nin cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yönelik sistemli saldırısını yok etmek ve CHP'nin iktidarını inşaa etmek gibi tarihsel bir görev bulunmaktadır. Daha çok çalışarak birlikte başaracağız, daha adil ve özgür bir geleceği birlikte kuracağız" diyerek Barış Ayten kardeşime ve ekibine hizmetlerinden dolayı ettiğini iade etti.

"Bizler demokrasiye inanan insanlarız"

Yapılan devir teslime katılan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'de demokrasiye işaret ederek aile vurgusu yaptı. Başkan Ercengiz, "bizler demokrasiye inanan ve demokrasi adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan bir partinin mensubuyuz. İçimizdeki yarış zaman zaman çok çetinleşse de dışarıdan görüntüsü diğer siyasi partilerin alaşık olmadığı bir eda ile kavga gibi görünse de  bizler yinede birbirimize sarılırız" dedi. Başkan Ercengiz, 2014 yılında elde edilen başarıdan dolayı Ayten'e teşekkür etti.

Desteğimiz sürecek

Devir teslimde konuşan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker destek sözü vererek, konuyu hızlı trene getirdi. Göker konuşmasına, "CHP'nin Atatürk'ün ilke ve önerileri doğrultusunda iktidara olan yürüyüşünde sadece bir kaptan değişikliğine gidilmiştir. Bu doğrultuda yönetime olan desteğimiz olacak" dedi. Hızlı tren konusunda muğlaklık var diyen Göker, Vali Şerif Yılmaz'a da bu konuda destek olmasını istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Adem Şengül'den Doktor Müjdesi

Başkan Adem Şengül'den Doktor Müjdesi